آخرین اخبار روز کامیونخودرو سواری

فروش اقساطی فولکس واگن

قیمت فولکس واگن در ایران

این کمپانی خودرو قصد مونتاژ خودروهای روز اروپا درایران را ندارد بلکه قرار بر این است که خودروهایی که در بازار جهانی با نام Economy یا اقتصادی معروف هستند در ایران مونتاژ کند.
اگر این روزها به محصولات روز فولکس واگن نگاهی بیاندازید، می بینید که فناوری بالایی چون آئودی دارند و سبک مونتاژشان بسیار به روز و پیچیده تر از محصولات امروز ایران است.
خودروهای اقتصادی که قرار است وارد بازار ایران شوند از نظر فناوری و سطح ایمنی در جایگاه مورد تاییدی قرار دارند. فقط به خاطر پیچیدگی کمتر نسبت به نسخه های دیگر، قیمت تمام شده پایین تری را دارند و قطعا، بیشتر به درد بازارهای در حال توسعه می خورند.
ارزان ترین مدل فولکس واگن مدل آپ است که در اروپا ۸ هزار ۹۰۰ یورو قیمت دارد این خودرو که هم اندازه پژو ۲۰۶ است در صورت واردات، قیمتی بیش از ۵۴ میلیون تومان خواهد داشت البته در صورت مونتاژ این خودرو می تواند قیمتش به حدود ۴۰ میلیون تومان برسد و به رقیبی برای پژو ۲۰۶ تبدیل شود.
موتور ارزان ترین مدل آپ ۶۰ اسب بخار قدرت دارد و همچنان برای رقابت با پژو ۲۰۶ موتور ضعیف تری بنظر می رسد . با این همه این موتور مدرن تر بوده و مصرف سوخت کمتری دارد.
دیگر محصولی که می تواند در ایران موفق باشد محصولی از تولیدات فولکس واگن در برزیل است که voyage نام دارد . این خودرو که هم اندازه تیبا است از موتور ۱۶۰۰ سی سی با قدرت موتور ۱۰۴ اسب بخار بهره می برد.
این خودرو در صورت تولید در ایران می تواند بین ۴۰ تا ۵۰ میلیون قیمت داشته باشد که با این قیمت این خودرو می‌تواند رقیب خودروهایی مانند پژو ۲۰۶ صندوقدار و تندر ۹۰ باشد.
این خودرو که در کلاس رنو مگان قرار دارد در بازار جهانی ۱۷ هزار دلار قیمت دارد و در صورت تولید در ایران میتوان آن را با قیمتی در حدود ۷۰ میلیون تومان به دست مشتریان رساند .این خودرو دارای موتور دو لیتری با قدرت ۱۱۵ اسب بخار است .در گذشته بم خودرو و فولکس واگن برنامه های جدی را برای بازار ایران مطرح کرده بودند.
لاویدا ، سانتانا، پاسات و بیتل از دیگر مدل خودرو های سواری شرکت فولکس واگن هستند که قرار است تا دو ماه آینده وارد بازار ایران شوند.

مطالب مشابه

Back to top button
Close
Close