آخرین اخبار روز کامیونبلاگ

محصول جدید ایران خودرو دیزل، بنز 1943

به دنبال تحریم‌ها و ممنوعیت واردات کامیون‌های اروپایی به کشور، شرکت ایران خودرو دیزل به منظور رفع خلا تولید کشنده در ایران، از محصول جدید خود با نام تجاری “بنز 1943” رونمایی کرده است. این کشنده‌ی جدید از نظر شکل ظاهری کاملا مشابه نمونه‌های پیشین از جمله بنز 1924 است و ظاهری مربوط به دهه 60 دارد.

بطوریکه در این محصول نیز همان واگن هود با چراغ‌های گرد، دماغه‌ای کشیده و سپرهای جنگی مشاهده می‌شود و تنها طراحی جدیدی که ایران خودرو دیزل بر روی بنز جدید خود انجام داده، افزودن گاردی جدید به سپر است که ارتفاع آن را تا حدودی نسبت به محصولات قبلی کاهش داده است.

بنز 1943

در رابطه با مشخصات فنی کشنده بنز 1943 گفتنی است که از پیشرانه OM457 برخوردار است. همانظور که میدانید این پیشرانه در گذشته در اتوبوس بنز C457 و بنز آکسور استفاده شده بود که امکان تولید حداکثر اسب بخار و گشتاور را فراهم می‌کرد، لذا در رابطه با این کشنده‌ی تازه وارد قابل ذکر است که می‌تواند 430 اسب بخار و 2000 نیوتن متر گشتاور تولید کند.

برخورداری از حجم 11967 سی‌سی این پیشرانه و آرایش خطی شش سیلندر از دیگر مشخصات فنی این پیشرانه است. در این کشنده خبری از گیربکس اتوماتیک نیست در آن از گیربکس دستی 16 دنده ZF آلمان استفاده شده است.

کابین کشنده بنز 1943 با حداقل تغییرات ارائه شده است و در این مدل نیز خبری از شیشه بالابر برقی نیست. همچنین با عدم وجود تجهیزاتی همچون ریتاردر یا سیستم EBS، با خودرویی قدیمی و مشابه خودروهای دهه 60 روبه رو خواهیم بود و انتظار می‌رود این کشنده جدید نتواند در میان خوودروهای سنگین چینی با کیفیت و ایمنی بالا، توجه خریداران را به خود جلب کند.

قیمت کشنده بنز 1943

باتوجه به قیمت گذاری شرکت ایران خودرو دیزل برای بنز 1924 و 2624 انتظار می‌رود برای کشنده بنز 1943 نیز قیمتی در حدود 1.5 میلیارد تومان درنظر بگیرد که باتوجه به قیمت کامیون‌ها و کشنده‌های چینی از قبیل کشنده فوتون و یا محصولاتی همچون سری FH ولوو کارکرده، بعید است خریداران تمایلی به خرید این محصول جدید با حداقل امکانات رفاهی و ایمنی داشته باشند.

جهت اطلاع از فروش محصولات ایران خودرو دیزل و فروش اقساطی ماشین سنگین به صفحه مربوطه از وبسایت تراکس کار مراجعه نمایید.

مطالب مشابه

Back to top button
Close
Close