مقالات

کامیون اورال ۴۳۲۰

کامیون اورال۴۳۲۰کامیون اورال ۴۳۲۰ نوعی کامیون سنگین روسی می باشد که از سال ۱۹۷۶ به عنوان جایگزین مدل D۳۷۵ بدون اینکه تغییر قابل توجهی داشته باشد ، تولید می شود.این نوع کامیون نوعی کامیون حمل و نقل سنگین است که به مشتریان نظامی و حتی غیر نظامی اختصاص داده شده است . در این مطلب قصد داریم در مورد مشخصات فنی و کاربرد این نوع کامیون اطلاعات یدر اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

مشخصات فنی کامیون اورال۴۳۲۰

 • نوع موتور: هشت دیزل ساخت کاماز
 • حداکثر قدرت: ۲۴ اسب بخار
 • گیربکس : از نوع ۵ دنده دستی +گیربکس کمکی دو دنده
 • انتقال نیرو به صورت ۴*۴ و۶*۶
 • تعداد سیلندرها: ۸ عدد
 • حداکثر گشتاور:۸۸۲ نیوتن متر
 • حداکثر سرعت: ۸۵ کیلومتر در ساعت
 • مصرف سوخت در هر ۱۰۰ کیلومتر-۳۲-۴۰ لیتر
 • مخازن سوخت-۳۰۰ لیتر اصلی و ۶۰ لیتر اضافی
 • ذخیره انرژی: ۱۰۰۰کیلومتر
  همچنین این نوع کامیون با سه نوع کابین راننده اعم از دماغ دار.نیمه دماغ دار و یا معمولی قابل عرضه به مشتریان می باشد.

ویژگیهای منحصر به فرد کامیون اورال ۴۳۲۰

کامیون اورال۴۳۲۰ مجهز به یک موتور دیزلی معمولی است و تایرها ی این کامیون با استفاده از سیستم فشار قوی ساخته شده اند. این نوع کامیون از استحکام و استقامت بسیار خوبی برخوردار است و یکی از ویژگیهای مهم این کامیون این است که می تواند در شرایط آب و هوایی ،از ـ C °50 تا +C °50 عملکرد خوبی داشته باشد در ضمن این وسیله قابلیت حمل ۴.۵ تن خارج از جاده و ۶ تن در جاده های سطح سخت را دارد.

از این کامیون یک نسخه اصلی و یک نسخه حامل برای نیروی هوایی و پدافند هوایی تولید شده است که نسخه ی اصلی این کامیون برای حمل تانک و یا قطعات توپخانه استفاده می شود. لازم به ذکر است که اگرچه این کامیون از استحکام نسبتا خوبی برخوردار می باشد بازهم در مقایسه با کامیون های غربی ندان چندان مورد اعتماد نیست.

کاربری کامیون اورال مدل ۴۳۲۰

همانطور که می دانیم روسیه جزء یکی از کشورهای سردسیر جهان محسوب می شود که بیشتر اوقات تردد و حمل و نقل در این کشور به ویژه در مناطقی اعم از سیبری بسیار دشوار است .در طول سالیان وسایل نقلیه متعددی در این کشور طراحی شده است که یکی از پرکاربردترین این وسایل کامیون اورال ۴۳۲۰ می باشد.

کامیون Ural 4320 به عنوان یک کامیون غیر قابل توقف در جهان شناخته شده است به نحوی که قادر به عبور از ناهموارترین مسیرها و رودخانه های یخ زده می باشد. این نوع از کامیون ها در ارتش روسیه و همچنین بسیاری از کشورهای دیگر کاربرد فراوانی دارند.البته در اغلب رژه های نظامی هم این وسیله مورد استفاده قرار می گیرد. اورال ۴۳۲۰ از آغاز تولید علاوه بر اینکه به عنوان وسیله نقلیه لجستیکی و پایه برای سیستم های موشک انداز سبک استفاده شده است، بلکه به عنوان وسیله ای به منظور حمل کالاهای مورد نیاز، مسافران ،نیروهای کمکی و آتش نشانی هم به کار گرفته شده است

مطالب مشابه

شاید علاقه‌مند باشید به
Close
Back to top button
Close
Close