خودرو سواریمقالات

تاریخچه خودرو اولین ماشین درون سوز

تاریخچه ماشین و وسایل نقلیه

اولین وسیله نقلیه بخار توسط فردیناند وربیست ، عضو فلم در مأموریت جیسویتی در چین در حدود سال 1672 طراحی و ساخته شد – و احتمالاً ساخته شده است. برای حمل راننده یا مسافر.با قطعیت مشخص نیست که مدل Verbiest با موفقیت ساخته شده یا اجرا شده است.

نیکولاس-جوزف کوگوتن با ساخت نخستین وسیله نقلیه مکانیکی کاملاً پرانرژی یا همان اتومبیل در حدود سال 1769 اعتبار زیادی پیدا کرد ، او سه چرخه بخار نیرو ایجاد کرد ، وی همچنین دو تراکتور بخار برای ارتش فرانسه ساخت که یکی از آنها در هنرستان ملی هنر و صنایع دستی فرانسه نگهداری می شود. با این حال ، اختراعات وی در اثر مشکل در تامین آب و حفظ فشار بخار معلول شد.

در سال 1801 ، ریچارد ترویتیک لوکوموتیو جاده Puffing Devil خود را ساخت و تظاهرات کرد ، به اعتقاد بسیاری از آنها اولین تظاهرات یک وسیله نقلیه جاده ای بخار است. قادر به حفظ فشار بخار کافی برای مدت طولانی نبود و کاربرد کمی داشت.

توسعه موتورهای احتراق خارجی به عنوان بخشی از تاریخچه این خودرو تفصیل دارد اما اغلب با استفاده از اتومبیل های واقعی به طور جداگانه درمان می شود.

انواع وسایل نقلیه جاده ای با بخار در طول قسمت اول قرن نوزدهم مورد استفاده قرار گرفت ، از جمله ماشین های بخار ، اتوبوس های بخار ، فتاون ها و غلطک های بخار. احساسات علیه آنها منجر به اعمال لوکوموتیو در سال 1865 شد.

اولین موتور درون سوز

در 1807 ، نیکفور نیپس و برادرش کلود آنچه را که احتمالاً اولین موتور احتراق داخلی در جهان بود (که آنها آن را پیرولوفور می نامیدند) ایجاد کردند ، اما آنها تصمیم گرفتند که آن را در یک قایق در رودخانه سایون در فرانسه نصب کنند.

به طور تصادفی ، در سال 1807 مخترع سوئیسی François Isaac de Rivaz موتور ‘احتراق داخلی خود را طراحی کرد و از آن برای توسعه اولین وسیله نقلیه در جهان استفاده کرد که از چنین موتورهایی استفاده می شود. Pyréolophore Niépces به مخلوطی از پودر لیکوپودیوم (اسپورهای خشک گیاه Lycopodium) ، گرد و غبار ذغال سنگ ریز خرد شده و رزین که با روغن مخلوط شده بودند ، سوخت می داد.

هیچکدام از طراحی ها موفقیت آمیز نبودند ، همانطور که در مورد دیگران مانند ساموئل براون ، ساموئل موری ، و اتین لنویر با هیپ موتور سیکلت خود نیز وجود داشت که هر کدام وسیله نقلیه (معمولاً واگنهای سازگار یا چرخ دستی) با موتورهای احتراق داخلی تولید می کردند.

در نوامبر سال 1881 ، مخترع فرانسوی ، گوستاو ترو ، اولین خودروی کار (سه چرخ) با برق را در نمایشگاه بین المللی برق ، پاریس به نمایش گذاشت. اگرچه چندین مهندس آلمانی دیگر (از جمله گوتلیب دایملر ، ویلهلم میباخ و زیگفرید مارکوس) در همان زمان روی این مشکل کار می کردند ، اما کارل بنز به طور کلی به عنوان مخترع ماشین مدرن شناخته می شود.

نخستین موتور کمپانی بنز

fierst-benz-carدر سال 1879 ، بنز نخستین موتور خود ، که در سال 1878 طراحی شده بود ، حق ثبت اختراع گرفت. بسیاری از اختراعات دیگر وی استفاده از موتور احتراق داخلی برای استفاده از وسیله نقلیه امکان پذیر ساخت.

اولین موتور وی در سال 1885 در مانهایم آلمان ساخته شد. وی اختراع خود را پس از درخواست خود در تاریخ 29 ژانویه 1886 دریافت کرد (تحت نظارت شرکت بزرگ وی بنز و سی. که در سال 1883 تاسیس شد).

بنز ارتقاء این وسیله نقلیه را در 3 ژوئیه 1886 آغاز کرد و حدود 25 دستگاه خودروی بنز بین سالهای 1888 تا 1893 فروخته شد ، هنگامی که اولین اتومبیل چهارچرخ او به همراه یک مدل ارزان تر معرفی شد. آنها از موتورهای چهار زمانه طراحی شده خود استفاده می کردند.

امیل راجر از فرانسه ، پیش از این موتورهای بنز را تحت مجوز تولید می کرد ، حالا ماشین بنز را به خط محصولات خود اضافه کرده است. از آنجا که فرانسه از اتومبیل های اولیه بازتر بود ، در ابتدا تعداد بیشتری از طریق راجر در فرانسه ساخته و فروخته شد تا بنز در آلمان فروخته شود. در آگوست سال 1888 برتا بنز ، همسر کارل بنز ، اولین سفر جاده ای را با ماشین انجام داد تا شایستگی جاده ای برای اختراع شوهرش را اثبات کند.

در سال 1896 ، بنز اولین موتور تخت احتراق داخلی با نام بوکسموتور را طراحی و ثبت کرد. طی آخرین سالهای قرن نوزدهم ، بنز با داشتن 572 دستگاه تولید در سال 1899 ، بزرگترین شرکت اتومبیل در جهان بود و به دلیل ابعاد آن ، Benz & Cie ، به یک شرکت سهامی تبدیل شد. اولین اتومبیل موتوری در اروپای مرکزی و یکی از اولین اتومبیل های کارخانه در جهان ، توسط شرکت چک چک Nesselsdorfer Wagenbau (که بعداً به تاترا تغییر نام داد) در سال 1897 ، اتومبیل Präsident تولید شد.

دایملر و مایباخ در سال 1890 دایملر موتورن گزللشت (DMG) را در کانستات تأسیس کردند و اولین اتومبیل خود را در سال 1892 با نام تجاری دایملر فروختند. این یک استودیوی ناقوس اسب ساخته شده توسط سازنده دیگری بود که آنها با موتور طراحی خود آن را دوباره ساختند. در سال 1895 حدود 30 وسیله نقلیه توسط دیملر و میباخ ساخته شده بود ، یا در کارهای دایملر یا در هتل هرمان ، جایی که پس از مشاجره با پشتیبان خود ، مغازه راه اندازی می کردند.

بنظر می رسد بنز ، میباخ و تیم دایملر از کارهای اولیه یکدیگر بی خبر بودند.

آنها هرگز با هم کار نکردند. در زمان ادغام دو شرکت ، دایملر و مایباخ دیگر بخشی از DMG نبودند. دایملر در سال 1900 درگذشت و بعداً در همان سال ، مایباخ موتوری را به نام دایملر-مرسدس طراحی کرد که در مدلی مخصوص سفارش داده شده ساخته شده که مطابق با مشخصات تعیین شده توسط امیل جلینک تنظیم شده بود.

این تولید تعداد کمی از وسایل نقلیه برای Jellinek برای مسابقه و بازار در کشور خود بود. دو سال بعد ، در سال 1902 ، یک ماشین جدید مدل DMG تولید شد و این مدل پس از موتور مایباخ به نام مرسدس نامگذاری شد که باعث تولید 35 اسب بخار شد. مایباخ پس از مدت کوتاهی DMG را ترک کرد و تجارت شخصی خود را افتتاح کرد. حقوق مربوط به نام تجاری دایملر به سایر تولید کنندگان فروخته شد.

اولین خودرو ساخته شده در فرانسه

first-car-franceدر سال 1890 ، امیل لواسور و آرماند پژو فرانسه تولید وسایل نقلیه با موتورهای دایملر را آغاز کردند و به همین ترتیب پایه و اساس صنعت خودروسازی در فرانسه قرار گرفت. در سال 1891 ، آگوست دوریوت و همکار پژو وی لوئیز ریگووت طولانی ترین سفر را با یک وسیله نقلیه بنزینی انجام دادند که خودروهای خود طراحی و ساخته شده توسط دایملر پژو تیپ 3 3،100 کیلومتر (1300 مایل) از والنتینگی به پاریس و برست را پشت سر گذاشتند و دوباره برگشتند. آنها به اولین مسابقه دوچرخه سواری پاریس – برست – پاریس متصل شدند ، اما 6 روز پس از دوچرخه سوار برنده ، چارلز Terront به پایان رسید.

اولین طراحی خودرو های آمریکایی FORD

fierst-ford-carاولین طراحی برای خودروهای آمریکایی با موتور بنزینی احتراق داخلی در سال 1877 توسط جورج سلدن از روچستر نیویورک ساخته شد. سلدن در سال 1879 متقاضی ثبت اختراع برای خودرو شد ، اما درخواست ثبت اختراع منقضی شد زیرا خودرو هرگز ساخته نشده است. پس از تاخیر در شانزده سال و مجموعه ای از دلبستگی های درخواست وی ، در 5 نوامبر 1895 ، سلدن حق ثبت اختراع ایالات متحده (ثبت اختراع 549.160) را برای موتور اتومبیل دو زمانه دریافت کرد که مانع پیشرفت بیش از حد خودروها شد. در ایالات متحده. حق ثبت اختراع وی توسط هنری فورد و دیگران به چالش کشیده شد و در سال 1911 لغو شد.

تلاش انگلیسی ها در صنعت ماشین سازی و خودروسازی

در انگلیس ، تلاش های بسیاری برای ساخت اتومبیل های بخار با درجات مختلف موفقیت انجام شده است ، در حالی که توماس ریکت حتی در سال 1860 نیز تلاش برای تولید داشته است. سانترلر از مالورن توسط باشگاه Veteran Car انگلیس به عنوان اولین اتومبیل بنزینی در کشور در سال 1894 ساخته شده است ،  به دنبال فردریک ویلیام لنچستر در سال 1895 ، اما این هردو یک طرفه بودند. اولین وسایل نقلیه تولیدی در انگلیس پس از خرید حق استفاده از نام موتورها توسط شرکت دایملر ، شرکتی تأسیس شد که توسط هری جی لوسون در سال 1896 تأسیس شد. شرکت Lawson اولین اتومبیل خود را در سال 1897 ساخت و آنها نام دایملر را به خود اختصاص دادند.


مطالب مشابه

Back to top button
Close
Close