تولیدکنندگان کامیون

شرکت فاو

شرکت فاو (FAW)

شرکت فاو

گروه فاو (FAW Group ) یکی از قدیمی ترین شرکت های خودروسازی در چین است که در سال 1958 ماشین Hong Qi را عرضه کرد. علی رغم قدمت زیاد این کمپانی، این رقیب پیر که یک سرمایه گذاری مشترک نیز با شرکت فولکس واگن انجام داده است، هنوز هم یکی از چهار شرکت بزرگ خودروسازی در جهان به شمار می رود انتظار می رود که در پنج سال آتی سهم فروش خود را در بازارهای جهانی افزایش دهد.

کارخانه  فاو یکی از تولیدکنندگان چینی برتر دنیا درزمینه تولید خودروهای سبک، کامیون، کامیون های سنگین، اتوبوس  است. دفتر مرکزی گروه فاو در شهر چانگ چون استان جی لین می باشد.کارخانجات تولیدات داخلی،شرکت های تابعه،توسعه مهندسی ومراکز آزمون آن در هجده نقطه از کشور چین واقع شده است.کارخانه های تولیدی فاو در شمال کشور استان های: جی لین،لیائونینگ، هی لونگ جیانگ،در شرق استان شن دونگ و شهر تیان جین،در جنوب استان های گوانگ شی و هینان و جنوب غربی یون نان و سی چوان واقع شده است. فاو در سال 1958 زمانی که از نخستین خودروی ساخت خود به نام هونگ کی رونمایی کرد به نخستین خودروساز چین تبدیل شد. این شرکت در حال حاضر به همراه شرکتهای جنرال موتور، دانگ فنگ موتور و صنایع خودروسازی

خودرو فاو

شانگهای یکی از چهار شرکت بزرگ خودروسازی چین محسوب می‌شود.

فاو در حال حاضرمشارکت های نزدیکی با آئودی، فولکس واگن، جنرال موتورز، مزدا و تویتا دارد و با قراردادهای متنوع خودروهای این شرکت ها در کارخانه فاو مونتاژ می شوند. فاو با داشتن 120000 کارمند درسراسر جهان محصولات خود را در بیش از 70 کشور به فروش می رساند. فاو در نظر داد با حفظ جایگاه بالای خود دربازار چین، حضور خود در بازارهای جهانی را توسعه دهد.

کامیونت فاو

گروه بهمن یکی از محصولات این شرکت که تولید آن از حدود دو سال پیش در چین آغاز شده را برای داخلی‌سازی و تولید در ایران در نظر گرفته است. این سواری در کلاس +C قرار داشته و در دو مدل 2000 و 1600 سی.‌سی در ایران تولید خواهد شد. مصرف سوخت مدل 1600 سی‌.سی این خودرو کمتر از مدل 2000 آن بوده و با سطح قیمتی کمتری عرضه می‌شود.

Tags

مطالب مشابه

Back to top button
Close
Close