بلاگ

فناوری ایمنی جدید در کشنده آکتروس از ژوئن 2021

با گذشت چندین سال از تولید و عرضه کشنده آکتروس مرسدس بنز، این خودرو همچنان محبوبیت خود را حفظ کرده و جز پرطرفدارترین کشنده‌های بازار می‌باشد. از اینرو کمپانی مرسدس بنز به منظور حفظ جایگاه خود در بازار خودرو، هر ساله امکانات جدیدی را به محصولات خود اضافه می‌کند.

در سال 2021، کمپانی مرسدس بنز از اضافه کردن آپشنی جدید در کشنده‌های آکتروس خبر داده است و اعلام کرد که برای اولین بار در ژوئن 2021، دو سیستم دستیار راننده شامل دستیار فعال محافظ کناری و دستیار رانندگی فعال به کامیون آکتروس اضافه خواهد شد.

شرکت مرسدس بنز با سرمایه گذاری کلانی که در این زمینه کرده است، انتظار می‌رود که عنوان پیشگام ایمنی خودرو را از آن خود کند.
فناوری جدید شرکت مرسدس بنز را می‌توان در واقع سیستم ترمز خودکار معرفی کرد که در صورت مشاهده مانعی در مسیر خود، به راننده اطلاع می‌دهد. برای آشنایی بیشتر با سیستم ترمز خودکار، در ادامه با ما همراه باشید.

دستیار محافظ کناری

همانطور که می‌دانید در کامیون‌ها نقاطی هستند که در اصطلاح نقاط کور نامیده می‌شوند و مسبب اصلی بسیاری از حوادث و اتفاق‌ها به شمار می‌روند.

لذا لازم به ذکر است که دستیار محافظ کناری، بدین منظور طراحی شده است و از کاربران آسیب پذیر ترافیک محافظت می‌کند. به طوریکه اطراف خودرو را کنترل می‌کند و در صورت مشاهده عابر پیاده، دوچرخه سوار و موتور سوار به راننده هشدار می‌دهد.

این سیستم در سرعتی معادل 20 کیلومتر بر ساعت فعال می‌شود و در صورت بی توجهی راننده، ترمز خودکار فعال می‌شود و خودرو را به طور کامل متوقف می‌کند.

سیستم دستیار ترمز راننده

سیستم دستیار رانندگی فعال

این سیستم از سال 2018 با نام کامیون‌های خودران عرضه شده است؛ اما سیستم دستیار رانندگی فعال در کامیون‌های آکتروس به شرح زیر می‌باشد:

  • این سیستم قادر است فاصله خودرو با خودروی جلویی را کنترل کند و اگر بیش از حد به خودروی جلویی نزدیک شود؛ خودرو را متوقف می‌کند.
  • در مواقع لزوم می‌تواند سرعت خودرو را افزایش دهد.
  • این سیستم به گونه‌ای طراحی شده است که اگر تشخیص دهد، راننده در مدت طولانی درگیر روند رانندگی نشده است؛ به سرعت خودرو را متوقف می‌کند که این قابلیت برای مواقعی که مشکلات پزشکی رخ بدهد، بسیار کارآمد است.


طراحی سیستم دستیار رانندگی فعال به این صورت است که اگر سنسورهای تعبیه شده بر روی فرمان دست راننده را حس نکنند و راننده پاسخ ندهد، پس از هشدارهای متعدد ترمز خودکار را فعال می‌کند و از طریق فلاشر (چراغ‌های خطر) به وسایل نقلیه در عقب اطلاع می‌دهد و این فرآیند تا زمانی که کامیون در مسیر حرکت خود بایستد، ادامه دارد.
از دیگر امکانات سیستم رانندگی فعال می‌توان به ترمز پارک الکترونیکی اشاره کرد که درها باز می‌شوند که در مواقع اضطراری پزشکی بسیار کاربرد دارد و اجازه می‌دهد امدادگران بتوانند وارد خودرو شوند.
برای مشاهده ویدیو سیستم ایمنی جدید کامیون مرسدس بنز بر روی لینک زیر کلیک کنید.

مطالب مشابه

شاید علاقه‌مند باشید به
Close
Back to top button
Close
Close