مقالات

معرفی کشنده ماک Anthem

معرفی کشنده ماک Anthemهمانطور که قبلا به آن اشاره شد کمپانی ماک یکی از زیر مجموعه های شرکت خودورسازی ولوو میباشد که در زمینه ی تولید انواع کامیون ،اتوبوس و اتوبوس برقی فعالیت خود را آغاز کرده است . اما در حال حاضر صرفا به تولید کامیون وکشنده می‌پردازد. در این مطلب قصد داریم در مورد یکی از محصولات تولید شده توسط این شرکت به نام کشنده Anthem بپردازیم.

مشخصات فنی کشنده Anthem

موتورMP7 کشنده Anthem قادر است بین 325 تا 425 اسب بخار نیرو و بین 1708 تا 2115 نیوتن متر گشتاور تولید کند. از طرف دیگر موتور MP8 میتواند بین 415 تا 500 اسب بخار نیرو و بین 1979 تا 2522 نیوتن متر گشتاور تولید نماید. کاپوت و گلگیرهای این کامیون به صورت سه تکه طراحی شده اند که این موضوع تعویض و تعمیر این کامیون را بسیار راحت تر مینماید. این کامیون مجهز به موتور 13 لیتری و ظرفیت تحمل بار ان در حدود 27 تن میباشد که با داشتن این امکانات بهترین گزینه برای بالا رفتن از جاده های کوهستانی میباشد.

طراحی کابین کشنده Anthem

کشنده Anthem اغلب به خاطر ظاهرش مورد توجه رانندگان قرار می‌گیرد .برای این کامیون تخت خواب هایی مدرن طراحی شده است و برای اولین بار به منظور ایستادن رانندگان فضایی جدیید تعبیه شده است ، براساس این طراحی رانندگان زمانی که از روی صندلی بلند میشوند دیگر سرشان به سقف نمیخورد و این نوعی مزیت برای کشنده Anthem محسوب میشود. در اطراف چراغ ها و جلو پنجره این کامیون از نوارهای فلزی درخشان استفاده شده است همچنین گلگیرهای چهار گوش و تزیینات خاصی که بر روی کاپوت آن انجام شده است بر زیبایی این محصول تا حد زیادی افزوده است. بر طبق اظهارت کمپانی ماک ، اصول آیرودینامیک در کشنده Anthem نسبت به مدل های دیگر تا حد زیادی ارتقا یافته است که این موضوع میزان مصرف سوخت این کشنده را تا حد زیادی پایین آورده است. به عبارتی میتوان گفت میزان مصرف سوخت کشنده Anthem به نسبت کامیون pinnacle حدود %3 درصد کاهش داشته است .

کمپانی ماک آینه های این کامیون را طوری طراحی کرده است که ممکن است در نگاه اول عجیب به نظر برسد اما به خاطر اینکه در بهترین مکان قرار گرفته اند جریان هوایی که در اطراف آینه ها ایجاد میشود بهتر رد می‌شود. همچنین در داخل این کابین یک تلوزیون 24 اینچی ، کنترل های تهویه هوا و یک پریز 120 ولتی و یک یغچال کوچک قرار گرفته است که راحتی و آسایش را برای راننده فراهم میکند . علاوه بر آن ، کشنده Anthem مجهز به دسته های کنترلی زیبا میباشد که بر روی پنل گیربکس ،بین کابین و اسپیلر قرار گرفته اند و راننده بدون اینکه خم شوند میتواند به این دسته ها دسترسی کامل داشته باشد. در داخل کابین این کشنده همچنین پریزهای برق زیادی به صورت درگاههای USB وجود دارد و راننده میتواند بدون هیچ مشکلی میتواند آنها را پیدا نماید.

به طور کلی مزایایی مانند موتور قدرتمند و کم مصرف ، توان و نیروی بالای موتور، طراحی ارگونومیک کابین و در نظر گرفتن اصول آیرو دینامیک کشنده Athnem را به یکی از بهترین گزینه ها برای پیمودن مسیرهای طولانی و جابه جایی بارهای سنگین تبدیل کرده است.

مطالب مشابه

Back to top button
Close
Close