مقالات

بخاری درجا در کامیون

آشنایی با بخاری درجا:

همان طور که میدانید بخاری در خودرو وسیله ای بسیار ضروری و حیاتی به خصوص زمانی که خودروها در مناطق سردسیر، کوهستانی و یا برفی تردد بیشتری دارند محیطی گرم و لذت بخش را برای راننده و سرنشینان فراهم می کند. بخاری در جا وسیله ای جدا و مستقل از موتور خودرو بوده که به وسیله نیروی باتری خودرو گرما را با کمترین هزینه و استهلاک تولید می کند، به همین دلیل جایگزین بسیار مناسبی برای کپسول گاز پیک نیک بوده زیرا در شرایطی که رانندگان مجبور به گذران شب در خودرو هستند ممکن است جهت جلوگیری از مصرف سوخت و روشن نگه داشتن خودرو برای گرم کردن کابین از گاز پیک نیک استفاده کنند که بسیار خطرناک می باشد. این محصول در انواع و اقسام مدل ها با توان و ظرفیت گرمایشی متفاوت موجود می باشند و قابلیت نصب و یا قرار گیری بر روی تمامی خودروها اعم از سواری، ون، کامیون، کامیونت، خودروهای راه سازی، قایق، خودروهای راه آهن، لوکوموتیوها، خودروهای آفرود، خودروهای نظامی حتی چادرهای مسافرتی را دارد.

بخاری در جا در خودرو

طرز کار بخاری در جا کامیون:

این وسیله در دو نوع آبی و هوای خشک طراحی و تولید شده که بسیار کارآمد بوده و بسیار کم مصرف می باشد. نوع خشک این محصول تنها هوای داخل کابین را گرم کرده اما نوع آبی آن علاوه بر هوای داخل کابین، آب رادیاتور را نیز گرم کرده و از یخ زدن آن در سرمای زمستان جلوگیری می کند.این محصول برای تولید گرما بسیار کم مصرف بوده و با مصرف بسیار اندک از ترکیب گازوئیل و نفت گرمای مطبوعی را تولید می کند. طرز کار این وسیله به این صورت است که سوخت توسط یک پمپ الکتریکی از مخزن وارد محفظه بخاری شده و از آنجا توسط انژکتور وارد محفظه احتراق می شود سپس سوخت به صورت پودر با هوا ترکیب شده و توسط شمع عمل احتراق صورت می گیرد، دود و دی اکسید کربن حاصل از این احتراق از طریق از طریق دودکش به بیرون و هوای گرم به داخل کابین هدایت می شود.

از مزیت این محصول می توان به کاهش سرانه مصرف میلیون ها لیتر سوخت و کاهش آلودگی هوا که همگی ناشی از کارکرد در جای موتور خودروها می باشد اشاره کرد از همین رو بسیاری از شرکت های تولید کننده کامیون از این محصول در تولیدات خود استفاده می کنند.

نصب این وسیله بسیار راحت بوده نیازی به تغییر سیم کشی خودرو نیست، اتصال برق دستگاه توسط یک کابل 4 متری به واسطه فیوز و جعبه فیوز همراه با دستگاه صورت می گیرد، جهت نصب ابتدا سیم مشکی را به بدنه متصل کرده سپس سیم قرمز رنگ را مستقیم به سر مثبت باتری متصل می کنند این اتصالات باید کاملا ثابت و مطمئن وصل شده باشند.به علت مصرف برق پایین این وسیله آسیبی به باتری خودرو وارد نکرده و به علت مجهز بودن به سیستم هشدار سطح ولتاژ از تخلیه و یا خوابیدن باتری جلوگیری کرده و در استارت زدن خودرو تداخلی ایجاد نمی شود.

بخاری در جا در خودروهای سنگین

مشخصات فنی بخاری در جا کامیون:

در این محصول تمامی فاکتور ها و نکات ایمنی مانند محافظت از اضافه ولتاژ خروجی و ضعیف شدن باتری، رعایت شده است و در صورت بروز هرگونه مشکل مثل به وجود آمدن اتصالات کوتاه، افزایش بار مصرفی خارج از توان، افزایش ولتاژ ورودی، افزایش خارج از محدوده حرارت داخلی بخاری به صورت خودکار خاموش خواهد شد.همچنین این بخاری مجهز به قطع کن هوشمند مصرف برق نیز می باشد یعنی در صورت کاهش برق باتری خودرو دستگاه به طور اتوماتیک خاموش شده، البته این میزان حداقلی برق باتری توسط راننده قابل تعریف می باشد.

این محصول اغلب در دو مدل دستگاه 12 و 24 ولت مدل A و B موجود می باشد که در هر دو مورد مناسب خودروهای نیمه سنگین و سنگین بوده و در هر دو حالت ماشین خاموش (درجا) و ماشین روشن قابل استفاده می باشد.

مدلA  : طول 27.5 سانتی متر، عرض 15 سانتی متر، ارتفاع 10 سانتی متر

مدلB : طول 27.5 سانتی متر، عرض 22 سانتی متر، ارتفاع 12 سانتی متر

نکات ایمنی در رابطه با بخاری در جا کامیون:

در هنگام سوخت گیری خودرو از بخاری جهت جلوگیری از آتش سوزی استفاده نشود .

بخاری در جا در کامیون و نیسان

قیمت بخاری در جا کامیون:

قیمت این محصولات معمولا با توجه به قیمت قطعات و لوازم مورد نیاز این محصولات و مدل و گنجایش بخاری تعیین می گردد لذا جهت اطلاع دقیق از قیمت این محصولات با کارشناسان فروش در این زمینه تماس حاصل کرده تا قیمت نهایی را در اختیارتان قرار دهند.

جهت کسب اطلاع از قیمت روز کامیون، اخبار و ویژگی جدیدترین خودروها به صفحه مربوطه در سایت تراکس کار مراجعه فرمایید.

بخاری در جا در پیکاپ

مطالب مشابه

Back to top button
Close
Close