آخرین اخبار روز کامیون

کامیون های نسل HEMTT در ارتش آمریکا

کامیون های نظامی خانواده HEMTT نسلی از خودروهای نظامی بوده که به صورت انحصاری در اختیار ارتش آمریکا می باشد.این سری از کامیون ها تولید خودروسازی شرکت اوشکوش بوده که گوی رقابت را از رقیبان خود گرفته و طبق قراردادی 5 ساله به ارزش 253.13 میلیون دلار موظف به تولید 2140 کامیون گردید.

 

خانواده کامیون های کاربردی HEMTT

اولین تولیدات این نسل از خودروهای نظامی مربوط به سال 1981 بوده و قراردادهای بعدی در سال های 1987،1994،1995 منعقد گردیدند و که تا کنون نیز تولید این خودروها ادامه یافته است. اما هدف اصلی از تولید این خودروها حمل و نقل ادوات و سلاح های نظامی، مواد غذایی و خودروهای جنگی می باشد. لازم به ذکر است پیکر بندی این خودروها کاربری و استفاده ها ی متفاوتی از جمله: تانکر، تخریب گر و یا باربری دارد.

 

خودروهای نظامی خانواده HEMTT در ارتش آمریکا

این سری از خودروها مجهز به  موتور دیزلی همراه با قابلیت فرمان پذیری در دو محور جلو می باشد و وزن تقریبی آنها چیزی در حدود 9 تن الی 10 تن می باشد.خودروهای خانواده HEMTT مدل های متفاوتی همراه با مشخصات و کاربری های گوناگون در جنگ های نظامی دارد از مهم ترین آنها می توان به مدل M977 اشاره کرد که نسخه ای پایه از تانک بوده و جهت حمل و نگهداری ژنراتورهای تولید برق مورد نیاز سیستم دفاع هوایی موشکی کاربرد دارد این مدل سری های جدیدتر و پیشرفته تری همچون M977 A0, A4,A2 نیز دارد. مدل بعدی M978 بوده که آن هم سری A0,A2,A4 دارد که جهت حمل آب و یا سوخت مورد استفاده قرار می گیرد.مدل M983 جهت حمل خودروهای نظامی همچون تریلر حامل سامانه دفاع موشکی کاربرد دارد.

مدل بعدی مدل M984 می باشد که جهت بازیابی خودروهای جنگی مورد استفاده قرار می گیرد.این مدل تنها مدلی است که نسخه A1 دارد. مدل بعدی مدل M985 می باشد این محصول جهت ترابری و پشتیبانی از سیستم راکت طراحی و تولید شده است.

مدل M1120 نیز همراه با یک جرثقیل مدل پیشرفته ای جهت حمل بار می باشد.مدل M1977 در عملیات پل گذاری نقش داشته و در نهایت مدل M1142 مجهز به امکانات آتش نشانی بوده که روی شاسی کامیون های مدل M977 نصب می گردد.

کامیون های نظامی خانواده HEMTT

 

مطالب مشابه

Back to top button
Close
Close