مقالات

اولین کامیون برقی خودران حمل چمدان آزمایش شد

اولین کامیون برقی خودران حمل چمدان آزمایش شدآزمایش نخستین کامیون خودران برقی توسط شرکت هواپیمایی “ایرفرنس ” با موفقیت انجام شد.

در ماه گذشته فرودگاه تولوز – بلانیک واقع در فرانسه برای نخستین بار در جهان موفق به انجام آزمایش بر روی یک تراکتور یا کامیون خودران حمل در شرایط خدمات فرودگاهی شد.

شرکتی به نام  Charlette Auttonom وسیله نقلیه خودران را تولید کرده است  . این وسیله یک وسیله ی نقلیه ی رباتیک به نام “AT135 ” است که صرفا ساخت آن با هدف تسریع حمل و نقل ایمن چمدان ها در قسمتی که چمدان ها تحویل داده می‌شوند و قسمت بارگیری هواپیما صورت گرفته است.

با توجه به اینکه ” AT135 ” هم برای راندن معمولی و هم برای رانندگی به صورت مستقل کاربرد دارد از نظر عملکر همانند یک تراکتور استاندارد می‌باشد ، با این تفاوت که فضای داخلی آن مجهز به سیستم هایی مانند رایانه ، “پنج لیدار” چند لایه ، دوربین های جلو و عقب و همچنین سیستم ناوبری داخلی و GPS می‌باشد .

نیروی این وسیله نقلیه برقی از طریق باتری 32 کیلووات ساعتی تامین می‌شود و قادر است 24 کیلومتر درساعت سرعت داشته باشد علاوه بر آن ظرفیت تحمل بار این وسیله نقلیه حدود 25 تن می‌باشد.

از طریق لمس کردن یک صفحه لمسی مقصد این کامیون پس از بارگیری چمدان ها به طور واضح مشخص می‌شود و با استفاده از خودران به هواپیما می‌رسد . مادامی که هوایپما مقصد دقیق را دریافت کرد به طور خودکار به منظور تحویل  دادن چمدان ها متوقف می‌شود و بعد از اینکه اینکار انجام شد ، دوباره به مبدا خود بازمی‌گردد.

AT135” به صورت مشترک شرکتهایی مانند “Groupe 3S” “که در زمینه ی حمل و نقل زمینی تخصص دارد ، شرکت هواپیمایی “ایر فرانس” ، فرودگاه تولوز-بلانیاک و شرکت TCR که به طور تخصصی وظیفه ی نگهداری و عملیات را برعهده دارد ، را با همکاری شرکت ناویا “navya” که خود تامین کننده سیستم خودران می‌باشد ، ساخته است.

کامیون خودران دقیقا از 15 نوامبر 2019 فعالیت خود را آغاز کرده است براساس اظهارت ” وینست یوزبی” ریئس بخش نوآوری در “ایر فرانس” آزمایشاتی که در دنیای واقعی انجام گرفته است می‌تواند به رواج  وسایل نقلیه خودران در فرودگاه ها کمک بسزایی نماید.

 

مطالب مشابه

Back to top button
Close
Close