آخرین اخبار روز کامیون

مشخصات فنی اسکانیا

اسکانیا شرکت صنایع سنگین سوئدی می باشد که در سال 1900 میلادی در مالمو سوئد به واسطه فیلیپ ورسن تاسیس شد. اسکانیا Scania یک پیشگام جهانی در حمل و نقل جاده ای بوده که در زمینه ساخت انواع کامیون، اتوبوس، موتورهای دیزلی و کشتی همراه با مهندسین مجرب و مشتریان خود، در حال حرکت به سمت یک سیستم حمل و نقل پایدار است.
تاریخچه کامیون های سنگین اسکانیا به سال ۱۹۶۹ بر می گردد؛ زمانی که اولین محصول اسکانیا با موتور V8 به حجم ۱۴ لیتر و قدرت موتور ۳۵۰ اسب بخار تولید شد. در همان ابتدای ساخت این محصول ، مهندسان این شرکت تمام تلاش خود را به کار بردند تا گشتاور و توان برشی این خودروها را به قدرت بیشتری مجهز کنند. این هدف هنوز پا برجا بوده و باعث شده تا کشنده های فعلی اسکانیا از قدرت های مافوق، به ویژه برای رانندگی در سربالایی ها و مسیرهای ناهموار برخوردار شوند.

شرکت اسکانیا در حال حاضر یک شرکت تابع از گروه فولکس واگن می باشد که توانسته بازارهای وسیعی در کشورهای مختلف جهان را در دست خود گیرد. اسکانیا برای در راس ماندن در بازار جهانی مصصم بوده و به همین منظور هدف شرکت ساخت محصولاتی با کمترین آلودگی و کاهش مصرف میزان سوخت می باشد. محصولات اسکانیا طیف گسترده ای را شامل می شود که اختصار در زیر به آنها اشاره کرده ایم:

مشخصات فنی کامیون های اسکانیا

کشنده اسکانیا G410

کشنده اسکانیا G410 یکی از محبوب ترین کامیون های موجود می باشد. این کشنده اسکانیا دارای بدن تریلر است و در رده کامیون های T49 GVWقرار دارد. اسکانیا G410 در کلاس کامیون های غول پیکر، قدرت بالایی برای کشیدن بارهای سنگین را دارد و با موتوردیزلی D13107 410 اسب بخاری و حجم 12700 سی سی طراحی و در خط تولید شرکت اسکانیا ساخته

می شود. ترانسفورماتور قدرتمند با توربو شارژر ذاتی و 410 اسب بخارو حداکثر گشتاور مهم ترین ویژگی های این نوع از کامیون اسکانیا می باشد.

مشخصات فنی اسکانیا G410

کشنده اسکانیا G400

اسکانیا G400 یک کشنده تک محور تمام عیار با توان موتوری 400 اسب بخاربا 6 سیلندر خطی و حجم موتور 13 لیتر می باشد. گیربکس کشنده اسکانیا G400 اپتی

کروز مدل grs905اتوماتیک بوده و مجهز به 12 دنده جلو و 2 دنده کرال و دو دنده عقب سنکرونیزه و دارای روغن سرد کن می باشد.

مشخصات فنی اسکانیا G400

کشنده اسکانیا R420

کشنده اسکانیا R420 مجهز به ترمز ABS، تهویه مطبوع، 2 تخت، کامپیوتر، کنترل از راه دور، اسپویلر سقف، پنجره الکتریکی، آینه بیرونی الکتریکی، چراغ مه شکن، رادیو / CD، ردگیر، کیت اسپویلر، آینه گرم کن و مجموعه بی نظیری از مشخصات فنی را دارا می باشد.

مشخصات فنی اسکانیا R420

کشنده اسکانیا R450

این مدل از کامیون اسکانیا، کشنده تازه وارد شده به صنعت حمل و نقل جاده ای کشور می باشد که دارای موتور اسکانیا 13159 DC ، 6 سیلندر، مجهز به استاندارد آلایندگی یورو 4 و فیلتر دوده DPF و ادبلو ، حجم موتور 13 لیتر قدرت موتور 450 اسب بخار ، حداکثر گشتاور 2350 نیوتن متر در دورهای 1000 تا 1300 دور در دقیقه ، سیستم سوخت رسانی XPI از نوع کامن ریل…. است . هرکس که نیاز به قدرت 450 اسب بخاری موتور دارد می تواند این کشنده پرقدرت اسکانیا را که در بالاترین سطح قدرت انتخاب کند. موفقیت اسکانیا با تولید نسخه 410 اسب بخاری SCR 13 لیتری کشنده اسکانیا R450 توسعه یافت.

مشخصات فنی اسکانیا R450

کشنده اسکانیا R560

کشنده R560 اسکانیا تک محور یکی از محبوب ترین محصولات اسکانیا و قدرتمند ترین کشنده حال حاضر جهان می باشد که میتوان گفت بسیار مناسب برای ترانزیت بوده.کشنده R560 مجهز به استاندارد آلایندگی یورو 5 و تزریق سوخت در آن به صورت مستقیم بوده و دارای موتور 560 اسب بخار و 8 سیلندر می باشد.

مشخصات فنی اسکانیا r560

کشنده اسکانیا G460

اسکانیا G460 یک کشنده سنگین جاده ای می باشد که در رده GVW 150T قرار دارد. موتور اسکانیا دارای قدرت 460 اسب بخار و مجهز به توربوشارژ می باشد. این کشنده اسکانیا همچنین دارای ویژگی های بسیار راحت مانند فرمان قدرت، سیستم تهویه هوا، کنترل کروز، سیستم اطلاعات راننده، فرمان کلاسیک و صندلی راننده قابل تنظیم است.
کشنده اسکانیا G460 نه تنها امتیازات زیادی را در بخش راحتی، بلکه در بخش ایمنی نیز با ویژگی هایی مانند سیستم ضد قفل ترمز، هیل نگه، چراغ های مه و تایرهای که حمل و نقل راحتی برای راننده به همراه دارد.

مشخصات فنی اسکانیا G460

کشنده اسکانیا R500

این کشنده اسکانیا در سال 95  عرضه شد. کشنده اسکانیا R500 دارای موتور هشت سیلندر خورجینی اسکانیا DC16، استاندارد آلایندگی یورو 5، قدرت موتوری 500 اسب بخارو حداکثر گشتاور 2500 نیوتن متر و حجم موتور 16 لیتر طراحی و روانه بازار شده است.

مشخصات فنی اسکانیا R500

کشنده اسکانیا R730

کشنده اسکانیا R730 دارای مکانیسمی تحت عنوان سیستم پشتیبانی راننده اسکانیا (Scania Driver Support System)می باشد که یکی از مهمترین ویژگی های بارز این محصول اسکانیا است.کشنده اسکانیا R730 از جمله خودروهای سنگینی است که در آن از برترین فن آوری های روز دنیا استفاده شده است. این اسکانیا با داشتن یک موتور دیزلی V8 می تواند ۷۳۰ اسب بخار نیرو و ۳,۵۰۰ نیوتن متر گشتاور تولید کند و با نمایش نهایت قدرت خود توانسته در بین رقبای موجود در بازار حمل و نقل باری حرف اول را بزند.

 مشخصات فنی R730

Tags

مطالب مشابه

Back to top button
Close
Close