بلاگمقالات

کامیون بدون سرنشین ولوو

شرکت خودروساز ولوو در سال‌های اخیر به منظور توسعه ناوگان حمل و نقل بر روی فناوری تولید کامیون‌هایی هوشمند، بدون سرنشین و کابین راننده کار می‌کرده است و برای اولین بار در جهان از کامیون کشنده‌ای بدون نیاز به راننده رونمایی نموده است.
این خودروی تولیدی کمپانی ولوو با قابلیت رانندگی خودکار نیازی به دخالت انسان برای هدایت ندارد و لازم به ذکر است که هدف کمپانی ولوو از تولید این کامیون هوشمند، استفاده از آن در بنادر، مراکز پشتیبانی بزرگ و شهرک‌های صنعتی بوده است.
در رابطه با نحوه عملکرد کامیون خودران برقی و بدون سرنشین ولوو با نام تجاری ورا (vera) میتوان به پیشرانه ی تمام الکتریکی آن، شباهت بخش فنی و باتری‌های آن با سایر کامیون‌های الکتریکی ولوو اشاره کرد. همچنین از دیگر مشخصات فنی آن پیشرانه الکتریکی 180 کیلووات، پک باتری لیتیوم یون با ظرفیت 100 الی 300 کیلووات برساعت قابل ذکر می‌باشد که پس از هربار شارژ شعاع حرکتی با 300 کیلومتر را به ارمغان می‌اورد. یکی از اساسی‌ترین و کلیدی‌ترین مشخصات این کامیون ولوو قابلیت کشیدن تریلری به وزن 32 تن می‌باشد که شرکت ولوو از آن یاد کرده است.
شرکت ولوو در رابطه با نحوه عملکرد کامیون ورا افزوده است که به شبکه‌ای ابری متصل می‌باشد که می‌توان اطلاعات موردنیاز همچون اطلاعات مسیر، میزان بار و … را در آن به اشتراک گذاشت و از طریق همین شبکه عملکرد آن را در طول مسیر مورد ارزیابی قرار داد. کامیون ورا قادر خواهد بود از زمان آغاز به کار، بدون توقف تا مقصد براند و به منظور جلوگیری از از تصادفات احتمالی حدود 30 سامانه اخطار، دوربین کنترل، ترمز کاهش سرعت خودکار و تنظیم فاصله در آن تعبیه شده است.

کامیون خودروان ولوو ورا

معاون بخش خودروهای بدون سرنشین شرکت ولوو در پاسخ به هدف از تولید خودروهای بدون سرنشین و برقی اظهار داشت که هدف ما کاهش آلودگی صوتی و زیست محیطی و همچنین افزایش عملکرد ناوگان حمل و نقل بوده است زیرا این دسته از کامیون‌ها قادر به فعالیت در هر ساعت از شبانه روز هستند و همچنین وی افزود این فناوری نوین منجر به کاهش هزینه‌ها نیز می‌گردد بطوریکه استفاده از چنین کامیون‌هایی در بنادر، شهرک‌های صنعتی و کارخانه‌ای و محل‌های محدود به صرفه‌تر هستند.
با وجود تولید نمونه‌های این خودروی سنگین و تست آن هنوز خبری در رابطه با زمان ورود آن به بازار اعلام نشده است و کمپانی ولوو اعلام کرده است که با وجود ورود کامیون ورا به بازار، نیاز به کامیون‌ها و تریلی‌هایی با راننده برطرف نخواهد شد.

مطالب مشابه

Back to top button
Close
Close