آخرین اخبار روز کامیونبلاگ

ضرورت تامین لاستیک و لوازم یدکی برای کامیون داران

درپی جلسه ای که به منظور بررسی مسائل و مشکلات کامیون داران برگزار شد؛ حاضران به تشریح آخرین وضعیت ناوگان حمل و نقل کشور و وضعیت رانندگان کامیون پرداختند.از جمله مطالب مطرح شده در این جلسه می‌توان به تامین لاستیک و کنترل قیمت آن،جلوگیری از افزایش بی رویه قیمت قطعات یدکی، پرداخت یارانه تامین اجتماعی و مشکلات ناشی از تامین سوخت مورد نیاز و افزایش بی رویه قیمت آن اشاره کرد.

در این جلسه اسحاق جهانگیری اظهار داشت که صنعت حمل و نقل بر اقتصاد کشور تاثیر بسزایی دارد و جز یکی از ارکان اصلی بشمار می‌رود بطوریکه کامیون داران هرساله با حمل و نقل میلیون ها تن کالا رونق ناوگان حمل و نقل کشور و تامین مایحتاج مردم را به دوش می‌کشند. لذا در این راستا جهانگیری افزود می‌بایست نسبت به حل مسائل و مشکلات آن ها توجه ویژه ای شود.

در ادامه به منظور بررسی مسائل و مشکلات کامیون داران، اعضای این جلسه به اقداماتی نظیر تامین لاستیک، سوخت و قطعات و لوازم یدکی کامیون اشاره کردند و معاون اول رییس جمهور افزود دستگاه های ذی ربط از جمله وزارت صنعت معدن و تجارت لازم است تهمیدات لازم برای تامین کالاهای مورد نیاز آنان را بسنجد و نظارت بر قیمت ها را به جهت افزایش رضایتمندی کامیون داران تقویت نماید و مسئله دیگری که در این راستا مطرح شد، تامین ارز مورد نیاز برای تولید داخلی و واردات بود.

جهانگیری  در ادامه پرداخت یارانه بیمه تامین اجتماعی کامیون داران را نیز یکی دیگر از مسائل پر اهمیت دانست و خواستار بررسی و برنامه ریزی از دستگاه های ذی ربط شد. در این جلسه وزیر نفت، شایعات مربوط به افزایش قیمت گازوئیل را رد کرد و تاکید کرد که وزارت نفت برنامه ای برای افزایش نرخ گازوئیل در سال 99 ندارد.

بنابراین در این نشست مقرر شد که دستگاه های مربوطه از قبیل وزارت صنعت، معدن و تجارت و همچنین وزارت راه و شهرسازی هماهنگی های لازم برای تامین لاستیک، قطعات و سوخت مورد نیاز کامیون داران را در اولویت قرار دهند و بانک مرکزی نیز نسبت به تامین ارز مورد نیاز برای واردات و تولید داخلی اقلام اقدام نماید.

مطالب مشابه

Back to top button
Close
Close