آخرین اخبار روز کامیونبلاگ

افزایش شدید قیمت کامیون در نیمه اول سال 99


با گذشت تنها سه ماه از ارائه طرح نوسازی ناوگان حمل و نقل با واردات کامیون های اروپایی سه ساله و جایگزینی آن ها به جای کامیون های فرسوده در داخل کشور، قیمت کامیون ها به طرز عجیبی افزایش یافته است که این امر مخالفت و نارضایتی کامیون داران را برانگیخته است.
دبیر انجمن کامیون داران دلیل افزایش قیمت نجومی کامیون ها را در دو سال اخیر، بلاتکلیفی طرح نوسازی ناوگان حمل و نقل و سودجویان و دلالان این صنف دانست. وی در این راستا افزود که نمایشگاه داران با خرید و فروش کامیون ها در میان خود و عدم عرضه آن به مصرف کنندگان در افزایش قیمت کامیون ها نقش اساسی داشته اند به طوری که عرضه کامیون ها توسط کمپانی به نمایندگی ها یا به عبارتی به نمایشگاه داران صورت می‌گیرد و مستقیما در اختیار مصرف کنندگان قرار نمی‌گیرند.
وی همچنین یکی دیگر از دلایل افزایش قیمت کامیون ها را وجود تحریم های حاکم بر بازار و محدودیت های واردات دانست بطوریکه این عوامل موجب تفاوت قیمت چندین برابری کامیون ها در کشورهای خارجی با قیمت همان کامیون ها در ایران می‌گردد.
کریمی به اجرای طرح نوسازی ناوگان حمل و نقل و جایگزینی خودروهای فرسوده به جای خودروهای سه سال کار کرده را به عنوان عامل تعادل بازار کامیون ها اشاره کرد و افزود که اجرای صحیح این طرح منجر به تعادل قیمت کامیون ها خواهد شد.
و در پایان دبیر انجمن کامیون داران اظهار داشت که علیرغم تمام انتقادهایی که به دستگاه های مربوطه داشته ایم کماکان تصمیماتی برای بخش حمل و نقل اتخاذ نشده است و متاسفانه از دهه 70 تا کنون شاهد توقف و یا شکست طرح های ارائه شده برای صنعت حمل و نقل بوده ایم.

مطالب مشابه

شاید علاقه‌مند باشید به
Close
Back to top button
Close
Close