مقالات

مشخصات کامیون اینترناش سری لون استار

مشخصات کامیون اینترناش سری لون استاردر این مقاله قصد داریم به معرفی یکی از کامیون های قدرتمند به نام اینترناش سری lonestar بپردازیم. این نوع کامیون صرفا برای انجام کارهای سنگین طراحی شده است و با طراحی آیرودینامیکی که برای این کامیون در نظر گرفته شده است، به عنوان منحصر به فرد ترین کشنده کامیون در جهان شناخته شده است. این نوع از کامیون از لحاظ ظاهری اصلا به کامیون های ماک و بنز شباهت ندارد و ظاهری کاملا خاص و منحصر به فرد برای این کامیون طراحی شده است.

کشنده های اینترناش Lonestar یکی از بهترین کشنده های موجود در جهان می‌باشد. اما این کشنده های آمریکایی به ندرت در بازار یافت می‌شود . کشنده های اینترناش سری لون استار به دلیل اینکه برای تولید آنها از متریال با کیفیت استفاده می‌شود قیمت بسیار بالایی دارند و به دلیل همین موضوع این شرکت محصولات خود را به خصوص کشنده های سری لون استار را با تعداد زیاد تولید نمی‌کند چرا که از قیمت بالایی برخوردار است و اکثریت خریداران قادر به خرید این کشنده نمی‌باشند.

مشخصات فنی کامیون اینترناش Lonestar

برای کشنده های سری لون استار از موتورهای به نام MAXXFORCE 13 و Cummins ISX 15 استفاده شده است. گیر بکس های این نوع کامیون با توجه به مدل های موتور مختلفی که برای این کامیون استفاده می‌شود ، از تنوع بسیار بالایی برخوردار می‌باشد و می‌توان از گیربکس های 10, 13 ,15 و 18 سرعته برای این کامیون استفاده نمود. این کامیون به دلیل استفاده از پیشرانه مکس فورس در زمره ی کامیون های مقرون به صرفه قرار می‌گیرد. از طرف دیگر موتورهای کامینز از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه نیستند و اغلب خرج بسیار زیادی برای خریداران به همراه خواهند داشت. بدنه ی موتور این نوع کامیون از جنس آهن و گرافیت تولید شده است و این می‌تواند در کاهش وزن کامیون تاثیر بسزایی داشته باشد و باعث استحکام بیشتر کامیون نسبت به کامیون های دیگر شود.

طراحی خارجی کامیون اینترناش لون استار

برای تولید کامیون های شرکت اینتر ناش از سنت های خاصی الهام گرفته شده است که از میان آنها می‌توان به قرار گرفتن اگزوزهای عمودی در پشت کابین ، مخزن های سوخت استیل بزرگ و سپرهای بزرگ که از جنس کروم هستند ، اشاره نمود. این سنت های قدیمی به نحوی در تولید این کامیون رعایت شده است که بسیار مورد توجه قرار گرفته است و می‌تواند فیلم های جنایی قدیمی را به یاد شما بیاورد. بدنه ی این کامیون طوری طراحی شده است که باعث کاهش مصرف سوخت شده کامیون شده که این موضوع برای راننده مزیت خوبی به حساب می آید. همچنین چراغ هایی که در قسمت جلو به کار رفته به راحتی قابل تعویض می‌باشند و در صورت آسیب دیدن آنها نیازی نیست دوباره نسبت به خرید انها اقدام نمایید.

طراحی داخلی کامیون اینترناش Lonestar

صندلی های این نوع از کامیون در سطح بالایی در نظر گرفته شده است به نحوی که بدن را به خوبی در برمی‌گیرد. لذا می‌توانید برای مدت طولاتی بدون اینکه کمردرد بگیرید رانندگی نمایید. داخل این کامیون نور بسیار خوبی دارد و کیفیت سیستم صوتی برای این کامیون بسیار خوب در نظر گرفته شده است. در مدل های پیشرفته تر این کامیون به تخت خواب و امکانات دیگر تجهیز شده است که این می‌تواند نهایت آسایش و راحتی را برای راننده به ارمغان بیاورد.

کشنده کامیون سری لون استار با دو نوع کابین به نام sleeper و day همراه با پیشرفته ترین امکانات قابل تولید می‌باشد. کابین sleeper به یک یغچال و دو کابینت مجهز شده است .صندلی های جلو قابلیت چرخیدن دارند و می‌توانند در مقابل یکدیگر قرار گیرند. همچنین در داخل کابین این کامیون یک مبل قرار داده شده است که قابلیت تبدیل شده به تخت خواب را دارد. همچنین به دلیل طراحی اکونومیک داخل این کامیون ، می‌توانید از فضاهای مختلف این کامیون برای قرار دادن وسایل خود استفاده نمایید. صفحه کیلومتر این نوع کامیون به نحوی طراحی شده است که می‌تواند مورد توجه راننده در حین رانندگی شود بدون اینکه حواس راننده را پرت نماید. تمامی دکمه ها و دسته ها در نزدیکی راننده قرار دارند و علامت هایی روی آنها قرار داده شده است برای اینکه به راحتی توسط راننده قابل شناسایی باشد.

کاربرد کامیون اینترناش سری lonestar چیست؟

این نوع کامیون برای انجام کارهای دشوار و حمل بارها ی سنگین طراحی شده است . البته این موضوع را نمی‌توان نادیده گرفت که اکثر کشنده های تولید شده در آمریکا قادر به حمل و جابه جایی بارهای سنگین می‌باشند. اما به دلیل طراحی منحصر به فردی که بر
این نوع کشنده در نظر گرفته شده است می‌توان از ان به عنوان سنگین ترین نوع کشنده در جهان یاد نمود. کامیون اینترناش Lonestar یکی از کامیون هایی است که در بزرگراه ها ، در هنگام تغییر لاین و عبور از رمپ های خروجی بهترین عملکرد را دارد.

مطالب مشابه

Back to top button
Close
Close