آخرین اخبار روز کامیوناخبار مهم

آیا قیمت گازوئیل افزایش خواهد یافت؟/ شایعاتی درباره گرانی گازوئیل

به گزارش تراکس کار و به نقل از خبرگزاری سلام نو، رئیس اتحادیه جایگاه داران گفت: “برخی از طریق تولید خبر با موضوع سوخت در جامعه التهاب آفرینی می‌کنند و در این شرایط، اظهارات شفاف و به موقع مسئولان می‌تواند راهگشا باشد.”

در سال ۹۸ قیمت بنزین به شدت افزایش یافت. در آن زمان گرانی بنزین باعث اعتراض شد. حالا دوباره شایعه افزایش قیمت گازوئیل بالا گرفته است. اما مسئولان افزایش قیمت گازوئیل را تکذیب می کنند. آیا در نهایت قیمت گازوئیل در ایران باز هم افزایش می یابد؟

اسدالله قلی زاده رئیس هیات مدیره انجمن صنفی صاحبان فروش و عرضه فرآورده های نفتی در خصوص تامین بنزین و گازوئیل به سوالات زیر پاسخ داد.

وضعیت سوخت در کشور چگونه است؟

محدودیت عرضه بنزین و گازوئیل خودروها در استان های مرزی و نزدیک مرز کار را پیچیده کرده است. در تامین گازوئیل با مشکل مواجه هستیم و آخرین اخبار و شایعات مشکلات مردم محلی را در این منطقه دوچندان می کند. شاهد اجرای برخی پروژه های مشکل ساز در این حوزه هستیم که با هدف تسهیل گری انجام می شود اما دید میدانی در توسعه آنها وجود ندارد.

در شرایط کنونی جایگاه داران، کامیون داران و مجموعه صنفی هر دو گروه ناراضی هستند و خواستار بهبود وضعیت فعلی از تصمیم گیران وزارت نفت، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و اداره کل مبارزه با قاچاق کالا و ارز هستند.

برای حل این مشکلات چه اقداماتی انجام شده است؟

ما بارها راه حل های درست را به گوش مسئولان رسانده ایم و از آنها خواسته ایم به جای حل مشکل، مسائل را شناسایی کنند. آمادگی هر گونه همکاری را داریم و دولت باید با رعایت مفاد قانون بهبود مستمر فضای کسب و کار با اصناف مشورت کند.

اما سخنگوی دولت در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر از سرگیری قیمت گازوئیل گفت: دولت برنامه ای برای افزایش قیمت گازوئیل در هیچ سطحی ندارد و تصمیمی برای تغییر قیمت بنزین گرفته نشده است.
به گزارش جام جم آنلاین، از ابتدای تیرماه استفاده از کارت سوخت شخصی برای خرید گازوئیل اجباری می شود و پس از این الزام دیگر کارت سوخت سایر جایگاه داران موجود نخواهد بود.

علی اکبر نژاد، مدیرکل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران در گفت و گو با خبرنگار علی تسنیم گفت: هیچ اطلاعیه ای مبنی بر انصراف کارت سوخت جایگاه داران از دوره عرضه سوخت دریافت نکرده ایم.

وی افزود: اینکه از ابتدای تیرماه بنزین فقط با کارت سوخت شخصی توزیع می شود صحت ندارد و جایگاه داران نمی توانند از کارت سوخت برای سوخت گیری رایگان استفاده کنند.

نژادعلی گفت: همیشه توصیه می شود مردم کارت سوخت شخصی به همراه داشته باشند و مالکان خودروهایی که کارت سوخت خود را گم کرده اند می توانند برای دریافت کارت سوخت المثنی برای دریافت کارت سوخت شخصی در بیش از ۱۰ کلانتری ثبت نام کنند.

لذا مدیرکل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی همچنین اذعان داشت: تصمیمی برای افزایش قیمت گازوئیل گرفته نشده است و تمامی اخبار منتشر شده در فضای مجازی و رسانه های کشور صحت ندارد و تکذیب می شود.

منبع: سلام نو

مطالب مشابه

Back to top button
Close
Close