آخرین اخبار روز کامیونبلاگ

رونمایی از کشنده اسکانیا با موتور 770 اسب بخار، سلطان جاده های دنیا!

برند قدرتمند و محبوب اسکانیا، از سال 2016 با تولید کشنده‌های اسکانیا سری S با توان 730 اسب بخار در انواع مختلف، محصول جدیدی روانه بازار نکرده بود و با این کار بازار رقابت را دو دستی تقدیم رقیب سرسخت خود، ولوو کرده بود. بطوریکه مدتی است کشنده‌های ولوو با توان 750 اسب بخار و حجم 16 لیتر، بازار را در دست گرفته‌اند. اما چند روز پیش شرکت اسکانیا به طور غیر منتظره‌ای از سری جدید کشنده‌های خود که ادامه دهنده نسل سری اس اسکانیا هستند؛ با توان 770 اسب بخار رونمایی کرد و بار دیگر عنوان قوی ترین کامیون جهان را به خود اختصاص داد.

کارخانه اسکانیا همواره از موتور هشت سیلندر در کشنده‌های خود استفاده می‌کرد و این‌بار هم از موتورهای V8، با توان 530، 660 و 770 رونمایی کرد که کشنده‌های با توان 770 اسب بخار را به عنوان سلطان جاده‌های دنیا معرفی کرده است.
نسل جدید کشنده‌های اسکانیا با موتور هشت سیلندر، حجم 16.4 لیتر و 3700 نیوتن متر گشتاور قدرتمندترین کشنده‌های موجود در بازار هستند و انتظار می‌رود با چنین توانی بازار خودروهای سنگین را به خود اختصاص دهند و تمامی رقبا را از میدان به در کنند.

از دیگر ویژگی‌های نسل جدید کشنده اسکانیا می‌توان به استاندارد آلایندگی یورو 6 موتور آن‌ها اشاره کرد که اتفاقی خارق العاده و جدید در صنعت خودروهای سنگین است. کشنده جدید اسکانیا ویژگی‌های بسیار دیگری دارد که آن را منحصر بفرد و متفاوت از سایر کامیون‌های موجود کرده است. در این راستا می‌توان به سیستم سوخت رسانی XPI، سیستم کاهش آلایندگی SCR اشاره کرد.

همچنین از دیگر ویژگی‌های موتورهای جدید اسکانیا، برخورداری از سیستم هوشمند EMS می‌باشد که میزان مصرف سوخت و سلامت روغن را بررسی می‌کند و همچنین قادر است باتوجه به توپوگرافی جاده، میزان سوخت مورد نیاز تا مقصد را محاسبه کند و در اختیار راننده قرار دهد.

کشنده اسکانیا s770

شرکت اسکانیا برای تولید محصول جدید خود سنگ تمام گذاشته و از بروزترین تکنولوژی‌های دنیا بهره گرفته است. بطوریکه استفاده از گیربکس مدل OPTICRUISE، G33CM که آخرین سری گیربکس‌های اپتیکروز است، نشان دهنده قدرت فوق‌العاده و منحصر بفرد این کشنده‌ها است.

شرکت اسکانیا از رونمایی محصول جدید خود در نمایشگاه IAA امسال خبر داده است که با چنین ویژگی‌ها و امکاناتی، عنوان بمب خبری بازار خودروهای سنگین را از آن خود می‌کند.

مطالب مشابه

شاید علاقه‌مند باشید به
Close
Back to top button
Close
Close