مقالات

معرفی تراک کاترپیلار797F

معرفی تراک کاتر پیلار 797Fدر حال حاضر با توجه به افزایش فعایلت در صنایع معادن و فلزات ، نیاز به ماشین آلات سنگین که ظرفیت حمل و بارگری بالای دارند بسیار حس می‌شود . کامیون کاتر پیلار مدل 797F یکی از بزرگترین کامیون های معدنی است که توسط کمپانی کاتر پیلار تولید شده است. تراک 797F دومین کامیون کمپرسی معدنی در جهان محسوب میشود و از سال 2009 در حال فعالیت می‌باشد. چناچه شما در زمینه ی معدن ، استخراج طلا، زغال سنگ ،سنگ آهن و یا حمل و نقل بار معدنی فعالیت دارید ، تراک 797F یکی از کامیون هایی است که قادر به حمل بارهای سنگین شما با کمترین هزینه می‌باشد.

مشخصات فنی کامیون کاتر پیلار 797F

تراک 797F مجهز به موتور کاتر پیلار C175-20 همراه با چهار توربو شارژر و سیستم خنک کننده هوا به هوا می‌باشد که با استفاده از این نوع موتور کامیون قادر به جابه جایی بار با بهترین عملکرد و کمترین استهلاک می‌باشد . موتور این تراک قادر به تولید 3793 اسب بخار می‌باشد و متشکل از 20 سیلندر تک بلوکه می‌باشد که به منظور بهره وری بالا به صورت چهار زمانه و با سیکل های بالا طراحی شده است . علاوه بر این طراحی موتور C175-20 این تراک بر طبق استانداردهای آلایندگی آمریکا EPA صورت گرفته است. گیر بکس این کامیون از نوع هفت سرعته اتوماتیک می‌باشد. این نوع گیربکس قادر است برای سرعت های قابل کنترل هماهنگی های لازم را با موتور این تراک فراهم نماید. کلاچ این نوع کامیون از نوع ECPC می‌باشد که نوعی کلاچ الکتریکی است و میتواند یه رانندگی راحت را برای راننده این کامیون به ارمغان بیاورد.

تراک معدنی 797F کاتر پیلار همچنین مجهز به یک سیستم پیشرفته به نام مدیریت مصرف سوخت می‌باشد که با استفاده از این سیستم هنگامی که این کامیون خالی است و یا در سراشیبی در حال حرکت است ، سوخت کمتری به داخل سیلندرها فرستاده می‌شود و این موضوع باعث کاهش مصرف سوخت شده و منجر به آلودگی های محیط زیست نیز نمی‌شود. یکی از ویژگیهای منحصر به فرد تراک معدنی 797F که می‌توان به آن اشاره نمود ، مجهز بودن آن به فیلترهای مقاوم می‌باشد که در قسمت های مختلف این تراک قرار گرفته است. این فیلترها مانع از تولید زباله های ناشی از تعویض فیلتر می‌شود و از لحاظ اقتصادی برای راننده بسیار مقرون به صرفه خواهد بود.

طراحی داخلی کامیون مدل 797F

طراحی کابین این کامیون به صورت ارگونامیک صورت گرفته است .صندلی های استفاده شده در داخل این کامیون از سیستم تعلیق بادی برخوردار هستند. همچنین پنل ها و پدال ها کاملا قابل دسترس می‌باشند و این امر نهایت آسایش و راحتی را برای راننده فراهم می‌کند. کابین این کامیون از سیستم تهویه هوای مطبوع استفاده شده است که رطوبت و دمای داخل کامیون را در سطح مطلوبی نگه میدارد. از نکات دیگری که می‌توان برای کابین این کامیون در نظر گرفته شده است میزان صدای داخل ان می‌باشد. میزان صدای داخل این کامیون در حدود 76 دسی بل تنظیم شده است.

از آنجایی که با توجه به ابعاد راننده ،دید راننده بسیار کم می‌باشد ، سیستم های نظارتی برای این کامیون طراحی شده است. در قسمت های مختلف بدنه این کامیون دوربین هایی نصب شده اند که با استفاده از این دوربین ها راننده میتواند به اطراف کاملا نظارت داشته باشد. همچنین علاوه بر دوربین های جایگذاری شده در این کامیون، یک سیستم راداری در این کامیون نصب شده است. این سیستم می‌تواند کوچکترین مانع و یا جسم در نزدیکی کامیون را شناسایی نماید و اطلاعات آن را در اختیار راننده قراردهد.تراک 797F می‌تواند در حدود 400 تن بارگیری داشته باشد در حالی که مدل قبلی این کامیون قادر به حمل 380 و 360 تن بار بودند.

تراک 797F با چه قیمتی به مشتریان عرضه می‌شود و عمر مفید آن چقدر می‌باشد؟

هر یک از کامیون های کاتر پیلار مدل 797F در حدود 5 میلیون دلار قیمت گذاری شده است . همچنین باید یه این نکته توجه داشته باشید که نصب سیستم های اضافی بر روی این کامیون قیمت نهایی ان را افزایش خواهد داد. تمامی قطعات این کامیون به غیر از شاسی قابلیت تعویض را دارند و در صورتی که از کامیون به درستی نگهداری شود عمر کامیون در حدود 20 سال خواهد بود. حجم بالای موتور و دور کمی که برای آن در نظر گرفته شده است باعث می‌شود که طول عمر موتور تا حدود زیادی افزایش پیدا نماید.

مطالب مشابه

Back to top button
Close
Close