مقالات

گروه بهمن

گروه بهمن شرکت خودروساز ایرانی میباشد که در ابتدا فعالیت خود را در زمینه حمل و نقل دریایی و حق العمل کاری نمایندگی های تجاری آغاز کرد. شرکت خودروساز گروه بهمن در زمینه ی مونتاژ و تولید خودروهای سواری و تجاری فعالیت میکند. این شرکت در سال 1331 تحت عنوان “شرکت سهامی ایران خلیج کو” تاسیس شد. در سال 1338 این شرکت اقدام به مونتاژ وانت سه چرخ مزدا نمود و درهمین سال نام شرکت به کارخانه اتومبیل سازی مزدا تغییر یافت. در سال 1363 وانت مزدا 1600CC به تولیدات شرکت اضافه شد و نامش به ایران وانت تغییر یافت.
در سال 1378 حوزه ی فعالیت این شرکت به عنوان یک هولدینگ به زمینه های تولیدی،بازرگانی و سرمایه گذاری توسعه یافت و به گروه بهمن تغییرنام داد. از جمله دستاوردهای این مجموعه میتوان به کسب افتخاراتی همچون خودروسازنمونه، بهره ورترین خودروساز، اولین خودروساز سبز، پیشرو بودن در میان شرکت های برتر، توسعه ی ساخت داخل محصولات، اخذ جوایز و نشان های متعدد ملی در حوزه های تعالی سازمانی، کیفیت و مدیریت دانش و منابع انسانی اشاره کرد.
گروه بهمن با راه اندازی خط مونتاژ خودروی سواری پاجرو دو دیفرانسیل تحت برند میتسوبیشی ژاپن به بازار خودرو های SUV وارد شد. این شرکت در سال 1386 در راستای توسعه و گسترش محصولات خود اقدام به تولید مزدا3 کرد. این شرکت در ادامه روند رو به رشد خود در سال 1388 موفق به تولید وانت کاپرا و مینی بوس ایسوز ژاپن با نام سحر شد.
در سال 1389 نیز همگام با کشورهای دیگر جهان، مزدا3 جدید را به بازار ارائه کرد. گروه بهمن نخستین شرکت خودروسازی در کشور است که موفق به اخذ لوح سبز از سازمان محیط زیست و گواهی نامه IMS شده است. اکنون بخشی ازسهام گروه بهمن در بازار بورس اوراق بهادار تهران معامله میشود.

مطالب مشابه

Back to top button
Close
Close