کشنده

کشنده ولوو اف اچ

کشنده ولوو اف اچ (ّFH500)

شرکت صنایع سنگین سودی ولوو سازنده خودرو های سنگین مانند تریلی ، کشنده و اتوبوس و قطعات مربوط به آنهاست. هدف از تاسیس این شرکت، ساخت خودروهایی بود، که در مقابل سرمای هوای سوئد مقاومت داشته باشند و برای جاده‌های یخ‌زده و ناهموار این کشور بهینه شده باشند.

ولوو اف اچنام مدلی از کامیون های ولوو است که از سال 1993 تاکنون بدون وقفه تولید شده است. این کشنده کلاس های مختلفی دارد که با به دست اوردن  عنوان قوی ترین کشنده دنیا و کامیون ملی سال ، یکی از محبوب ترین و پر تیراژ ترین کامیون های دنیا می باشد . اف اچ در دو مدل سنگین FH و فوق سنگین FH16 عرضه می گردد و از ابتدای معرفی تا کتون 4 ویرایش کلی را پشت سر گذاشته که از سری اول تا چهارم می باشد. کامیون کشنده FH500 در شرکت سایپا دیزل گروه خودروسازی سایپا تولید می گردد . این کامیون با گیربکس قدرتمند 16 دنده  و تجهیزاتی نظیر : کروز کنترل ، فشار سنج روغن ، دکمه استارت موتور خارج از کابین ،GPS و … از محصولات مناسب و قابل اطمینان در میان رقیبان خود در بازار می باشد .

مشخصات فنی ولوو اف اچ

کشنده ولوو اف هاش دارای موتور با 500 اسب بخاراست. استاندارد آلایندگی موتور یورو ۴ مجهز به SCR  حداکثر گشتاور ۲۵۰۰ نیوتن متر در دور موتورهای ۱۰۵۰ تا ۱۴۰۰ دور در دقیقه. ظرفیت روغن موتور ۳۳ لیتر. مجهز به ترمز موتور ، پیش گرم کن و فن الکتریکی ویسکوز.

گیربکس ولوو مدل ای شیفت با ۱۲ دنده جلو و ۴ دنده عقب. مدل گیربکس AT2612D.

وزن ناخالص مجاز تا ۴۴ تن. وزن کل شاسی بدون بار ۷۵۹۲ کیلوگرم. تعلیق جلو پارابولیک و تعلیق عقب بادی.

ترمز جلو و عقب دیسکی ، پمپ باد دو سیلندر. مجهز به توزیع هوشمند نیروی ترمز EBS و ترمز ضد لغزش TCS. تانک های باد آلومینیومی و ترمز دستی فنری روی محور عقب از مشخصات فنی این کشنده محسوب می شود.

مطالب مشابه

شاید علاقه‌مند باشید به
Close
Back to top button
Close
Close