اسکانیا یکی از قدیمی ترین شرکت های تولید ماشین سنگین در جهان می باشد که همواره خودروهای این شرکت در بازارهای مختلف جهانی فروش مناسبی را داشته است و توانسته است بخشی از فروش بازار را به خود معطوف سازد. شرکت اسکانیا تولید کننده کامیون اسکانیا و  کشنده اسکانیا و کامیون کمپرسی اسکانیا می باشد. تولیدات این کارخانه به سراسر جهان صادر و به فروش می رسد.

در کشور ما شرکت ماموت واردکننده و تولیدکننده محصولات اسکانیا در ایران می باشد که محصولات جدید شرکت اسکانیا را در ایران به فروش می رساند و باعث شده است تا کیفیت ماشین های سنگین در حمل و نقل جاده ای کشور بالاتر برود و همچنین رانندگان از رفاه بیشتری برخوردار باشند. شرکت ماموت علاوه بر صنعت خودرو در زمینه های دیگری از جمله : سازه و سوله، ساندویچ پانل و اتاق های حمل بار، کانتینر و کشنده کامیون و … فعالیت می کند که هر کدام از این فعالیت ها به یکی از شرکت های زیر مجموعه ماموت واگذار شده است.

تولید کامیون اسکانیا و فروش اسکانیا و خدمات پس از فروش و تهیه قطعات کامیون اسکانیا توسط شرکت زیر مجموعه ماموت به نام ماموت دیزل انجام می شود که از سال 1388 تاسیس شد و فعالیت خود را آغاز نمود. شرکت ماموت دیزل تمام مسائل مربوط به کامیون اسکانیا را بر عهده دارد و هر ساله علاوه بر فروش تعداد بالایی کامیون اسکانیا مسئولیت برگذاری نمایشگاه کامیون را نیز عهده دار است و محصولات جدید اسکانیا را به کشور وارد و در معرض نمایش قرار می دهد. فعالیت های شرکت ماموت دیزل در صنعت ماشین سنگین باعث شده است که کیفیت خودروهای سنگین در حمل و نقل جاده ای افزایش یابد و تعداد خودروهای دارای گواهینامه یورو افزایش یابد و بتوانند با شرایط بهتری به ترانزیت کالا بپردازند.

از بهمن سال 1395 طبق قراردادی که میان دولت و شرکت ماموت در جهت نوسازی ناوگان حمل و نقل جاده ای بسته شد، بنا شد طی برنامه ای 5 ساله نوسازی حمل و نقل جاده ای توسط شرکت ماموت انجام پذیرد. جهت اطلاع از شرایط طرح اسقاط اسکانیا طبق برنامه 5 ساله دولت به لینک کامیون فرسوده 96 مراجعه نمایید.

لیست کامیون های تولید شده و وارد شده توسط شرکت ماموت دیزل به شرح زیر می باشد:

کامیون کشنده اسکانیا

 • کشنده G400 اسکانیا : کشنده جی 400 با استاندارد آلایندگی euro 4 یکی از کامیون های پرفروش اسکانیا در ایران به شمار می رود.
 • کشنده G410 اسکانیا : کشنده جی 410 اسکانیا دارای استاندارد آلایندگی euro 3 می باشد که همانند مدل قبلی آن در کشور ما مورد توجه عموم رانندگان قرار گرفت.
 • کشنده G460 اسکانیا : کشنده جی 460 اسکانیا با استاندازد آلایندگی euro 3 و دارای خصوصیات و آپشن های بیشتری نسبت به مدل های قبلی با تحمل وزن بیشتر و امکانات بهتر می تواند یکی از گزینه های خوب برای رانندگان ماشین سنگین باشد.
 • کشنده R440 اسکانیا : کشنده آر 440 اسکانیا دارای استاندارد آلایندگی euro 4 می باشد و همچنین با اتاقهای سقف بلند شرکت اسکانیا به بازار عرضه شده اند.
 • کشنده R460 اسکانیا : کشنده آر 460 اسکانیا این مدل دارای اتاق سقف بلند از جنس گالوانیزه و همچنین دارای استاندارد آلایندگی euro 3  می باشد.
 • کشنده R560 اسکانیا : کشنده آر 560 اسکانیا دارای اتاق سقف بلند TopLine می باشد و امکانات بسیار بالای این کشنده با استاندارد آلایندگی euro 5 این کشنده را تبدیل به یک از بهترین کامیون های موجود در بازار جهانی کرده است.

رانندگان محترم توجه فرمائید استاندارد آلایندگی euro برای خودروهای سنگین یکی از موارد قابل توجه در زمان خرید می باشد که بایستی مدنظر داشته باشند. کامیون هایی که دارای استاندارد آلایندگی بهتری باشند برای ترانزیت می توانند کشورهای مقصد بیشتری را انتخاب کنند و حمل و نقل بار را سطح بین المللی به راحتی و آسودگی خاطر با دریافت گواهینامه های مورد نظر انجام دهند.

کامیون باری اسکانیا

 • کامیون P250 اسکانیا : کامیون پی 250 یکی از مدل های کامیون باری اسکانیا به شمار می رود که قابلیت حمل بار آن حدود 11 تن می باشد.
 • کامیون P310 اسکانیا : کامیون پی 310 اسکانیا این کامیون باری دارای یک محور بیشتر نسبت به مدل p250 می باشد و قابلیت حمل بار این مدل نیز مطابق با مدل قبلی به میزان حدوداً 11 تن می باشد.
 • کامیون P360 اسکانیا : کامیون پی 360 اسکانیا نسبت به مدل p250 دارای یک محور بیشتر است و قابلیت حمل بار حدوداً 20 تن را دارا می باشد و جزو مدل های محبوب در دسته بندی کامیون ها به شمار می رود.
 • کامیون P410 اسکانیا : کامیون پی 410 اسکانیا با قابلیت حمل بار 32 تن جزو کامیون های باری پر قدرت در بازار جهانی به شمار می رود.

کامیون کمپرسی اسکانیا

 • کامیون P330 اسکانیا : کامیون پی 330 اسکانیا که در دسته کامیون های کمپرسی قرار دارد با قابلیت حمل بارهای سنگین حدوداً 32 تن می تواند یکی از بهترین کمپرسی های حال حاضر در بازار جهانی باشد.