آخرین اخبار روز کامیوناخبار مهم

ایران خودرو دیزل از طرح‌های توسعه‌ای در راستای ارتقای محصولات ایران‌ خودرو و کاهش ارزبری در سال جاری خبر داد

به گزارش تراکس کار و به نقل از ایلنا، محمد رستم نژاد مدیر عامل روابط عمومی ایران خودرو، با اشاره به پروژه موتور ریل مشترک ۳۵۵ با قدرت ۳۰۰ اسب بخار و استاندارد آلایندگی یورو ۵-EEV گفت: این موتور در محصولاتی مانند کامیون و اتوبوس استفاده می شود. این پروژه موفق به اخذ استانداردهای لازم از سازمان های معتبر دولتی خارجی شده است. علاوه بر بهبود استاندارد آلایندگی، کاهش ۷.۲ درصدی مصرف سوخت موتور و حذف فیلترهای ذرات معلق (DPF) از دستاوردهای مهم این پروژه است که در مرحله تصویب و اقدامات تولید انبوه قرار دارد. تولید انبوه در نیمه دوم سال جاری آغاز خواهد شد.

وی درباره پروژه موتور OM۳۶۴ Common Rail که دارای ۱۴۰ اسب بخار قدرت و استاندارد آلایندگی یورو ۵-EEV است گفت: این موتور در انواع کامیون ها و مینی بوس ها کاربرد دارد. علاوه بر بهبود استاندارد آلایندگی، کاهش ۴ درصدی مصرف سوخت موتور و حذف فیلتر ذرات معلق (DPF) از دستاوردهای مهم این پروژه است. این پروژه هم اکنون در حال تصویب است و تولید انبوه آن در نیمه دوم سال جاری آغاز خواهد شد.

وی از دیگر پروژه های توسعه محصول ایدم را موتور OM۴۵۷ با استاندارد آلایندگی یورو ۵-EEV با قدرت ۳۰۰، ۳۵۰ و ۴۳۰ اسب بخار سه اسب بخار برشمرد و خاطرنشان کرد: خانواده موتورها شامل اتوبوس های شهری، برون شهری، آمبولانس و کامیون است. این پروژه از بهمن ماه سال گذشته آغاز شده و در نیمه دوم سال جاری به تولید انبوه می رسد. یکی از دستاوردهای مهم این پروژه علاوه بر ارتقای استاندارد آلایندگی، کاهش هزینه به دلیل حذف فیلتر ذرات دود (DPF) است.

به گفته رستم نژاد، اجرای این سه پروژه رانندگی با کاهش مصرف سوخت و حذف DPF حدود ۲۱۳ میلیون دلار در مدت پنج سال صرفه جویی می کند. علاوه بر این، افزایش عمر موتورهای سری ۳۰۰ با جایگزینی سیستم سوخت رسانی با ریل مشترک باعث بهبود عملکرد موتور می شود.

منبع: خبرگزاری ایلنا

مطالب مشابه

Back to top button
Close
Close