مقالات

هزار میلیارد تومان ارزش افزوده جهت انتقال کامیون داران لازم است.

طبق آخرین اظهارات “هوشنگ بازوند” استاندار کرمانشاه ، مدت هاست از آخرین گفتگویی که درباره ی طرح انتقال کامیون داران به شهرک صنعتی زاگرس شده است ، می‌گذرد و اظهار کرد منتقل کردن صنف کامیون داران به خارج از شهر ممکن است یک هزار میلیارد تومان ارزش افزوده و اثر گذاری داشته باشد. در نتیجه ابتدا بایستی اطمینان حاصل نمود که آیا تصمیم آنها برای خارج شدن از شهر قطعی است یا اینکه هنوز در مورد این موضوع نیاز به فکر دارند.

وی همچنین اشاره کرد تاکنون موافقتی در رابطه با این موضوع از سوی سازمان شهرک های صنعتی اعلام نشده است اما براساس اظهارت وی در صورتی که از قطعی بودن تصمیم آنها برای این موضوع اطمینان حاصل نمایند توانایی این را دارند تا مجوزهای مورد نیاز را از دولت و وزیر بگیرند و موافقت آنها را نیز کسب نمایند. البته در صورتی که کامیون داران تمایل خود را برای انتقال به شهرک صنعتی زاگرس اعلام نمایند بایستی تعهدی به صورت محضری تعهدی بدهند مبنی بر اینکه ظرف مدت شش ماه حداکثر یکسال جهت جابه جایی به مکان اقدام می‌کنند .

بر طبق گفته های این استاندار ، شهرک صنعتی زاگرس برای انتقال کامیون داران بهترین گزینه می‌باشد چرا که در حال حاضر شهرداری زمین و امکانات مناسبی به غیر از این مکان در اختیار ندارد تا به این موضوع اختصاص دهد . وی همچنین افزود که این شهرک مزیت های زیادی هم به همراه دارد که از میان آنها می‌توان دسترسی کامیون داران به بندر خشک ، راه آهن و آزادراه و … اشاره نمود . یکی دیگر از مزایای این شهرک این است که زیر ساخت آن کاملا آماده می‌باشد و نیازی به آماده سازی آن نمی‌باشد. لازم به ذکر است که بدانید ترک کردن کامیون داران از شهر در حدود هزار میلیارد اثر گذاری خواهد داشت که می‌توان این هزینه را صرف کارهای دیگر نمود.

طبق اظهارات استاندار کرمانشاه ، خود کامیون داران بایستی موافقت خود را در خصوص انتقال اعلام کنند و متعهد شوند در طی مدت یکسال انتقال آنها به مکان جدید صورت می‌گیرد اما در صورتی که آنها تمایل به انجام این کار نداشته باشند و مشارکتی از طرف آنها در این زمینه صورت نگیرد نبایستی آنها را مجبور به انجام این کار کرد.

در آخر لازم است به این نکته اشاره ای داشته باشیم که رئیس اتاق اصناف این استان طی جلسه ای از طرح انتقال کامیون داران پشتیبانی کرد و اظهار نمود چناچه این طرح با موفقیت اجرا شود انتقال 20 صنف مرتبط با کامیون داران هم انجام می‌پذیرد وی همچنین اضافه کرد به مدت سه سال است که به دنبال اجرایی شدن طرح انتقال کامیون داران هستیم و با فراهم شدن مکان مناسب و تامین منابع مالی مورد نیاز ، این طرح در آینده ی نزدیک به مرحله ی اجرایی خواهد رسید.

مطالب مشابه

شاید علاقه‌مند باشید به
Close
Back to top button
Close
Close