آخرین اخبار روز کامیون

ضرورت اصلاح فرایند توزیع لاستیک

همانطور که می دانیم لاستیک یکی از پرکاربرد ترین قطعات کامیون است که افزایش قیمت و کمبود آن می تواند مشکلات فراوانی برای صاحبان ماشین آلات سنگین ایجاد نموده است. البته قیمت تمامی قطعات مربوط به کامیون افزایش داشته است اما افزایش قیمتی که در بازار در مورد لاستیک شاهد آن هستیم بیشتر از سایر قطعات احساس می شود. از آنجایی که این روزها تامین و توزیع لاستیک یکی از اساسی ترین مشکلات کامیون داران است دولت برای پاسخگویی به نیازهای صاحبان کامیون برنامه ای در نظر گرفته که در ادامه در مورد آن توضیح خواهیم داد.

در سال گذشته انجمنهای صنفی ناوگان حمل و نقل تقسیم لاستیک را در بین کامیون داران بر عهده داشتند و سازمان راهداری حمل و نقل در مورد نحوه ی تقسیم لاستیک نظارت می کرد. برای مدتی این سازمان لاستیک های موجود را با این روش در بین کامیون داران توزیع می نمود و سازمان راهداری حمل و نقل جاده ای مسئولیت ارزیابی و بررسی فرایند تقسیم لاستیک بین کامیون داران را بر عهده داشت.

اما بعد از گذشت مدتی، دولت به منظور آسایش و رفاه صاحبان کامیون و ماشین آلات سنگین برنامه ای ایجاد نمود تا این لاستیک ها به صورت اینترنتی به فروش برسد. توزیع لاستیک با استفاده از این روش باعث شد کامیون داران ضررهای زیادی متحمل شوند چراکه هم زیر ساخت های تلفن همراه برای انجام این فرایند آماده نبود و هم اینکه مالکان ماشین آلات سنگین سواد کافی برای ثبت نام به صورت اینترنتی و خرید این نوع قطعات نداشتند.

البته طبیعی است که کامیون هایی که به حمل بار اختصاص داده شده اند همچنان می توانند از لاستیک های کارکرده برای مدت طولانی استفاده نمایند اما رانندگان اتوبوس ها که مخصوص جابه جایی مسافران هستند بایستی هر چند وقت یکبار به فکر تعویض لاستیک خود باشند و این موضوع به خودی خود می تواند به افزایش قیمت لاستیک به دلیل تقاضای زیاد مردم افزایش می دهد.

با توجه به اینکه در این فرایند جهت توزیع لاستیک در بین کامیون داران حواله ای توسط انجمنهای صنفی مخصوص حمل و نقل صادر نمی شود و این موضوع موجب بی نظمی هایی در بازار شده، لذا رئیس کانون انجمن صنفی کامیون داران مخالفت خود را با این موضوع اعلام کرده است و اظهار کرده که برای از بین بردن بی سامانه های موجود در بازار بایستی اصلاحاتی برای توزیع لاستیک صورت گیرد.

مطالب مشابه

Back to top button
Close
Close