بلاگمقالات

شهرک نمایشگاهی ماشین های سنگین و نیمه سنگین

تشکیل نمایشگاه کامیون داران

پروژه تشکیل این نمایشگاه که شهرک معروف کامیون داران و رانندگان ماشین های سنگین تهران است در سال 1374 آغاز شد و پس از گذشت دو سال در شهریور ماه سال 1376 به دست رئیس جمهور و با حضور نمایندگان و مسئولان مربوط افتتاح گردید.

این نمایشگاه بزرگ ترین مرکز تخصصی تجمع و خرید و فروش کامیون و ماشین های سنگین، نیمه سنگین در ایران و خاورمیانه است. همچنین دومین نمایشگاه بزرگ ماشین های سنگین وکامیون بعد از کشور آلمان می باشد.

 نمایشگاه کامیون داران

 

طراحی و ساخت شهرک

این شهرک در جنوب غربی استان تهران و درنزدیکی میدان نماز واقع در منطقه 4 شهرستان اسلامشهر است.

شهرک از 4 فاز تشکیل شده است که دارای 300 نمایشگاه و حدود 30 نمایندگی از انواع شرکت های بزرگ و معتبر تولیدات ماشین های سنگین است. متراژ دقیق و فضای  نمایشگاه ها بسته به نیاز هر واحد متغیراست.

این شهرک به علت بزرگی و وسعت زیاد که به 120 هکتار می رسد به بخش های مختلفی تقسیم شده است که باعث ایجاد خیابان ها و تعدادی بلوار به نام بلوار پیامبر، بلوار امام علی، بلوار امام حسین و .. شده است.

در این شهرک واحدهای مختلفی اعم از: شعبات بانک ها ، نمایندگی شرکت های بیمه ، دفاتر اسناد رسمی ، رستوران، سوپر مارکت، آژانس کرایه خودرو و نمایندگی شرکت های ماشین آلات و … نیز برای ارائه خدمات به مشتریان وجود دارد.

فضای سبز شهرک

این شهرک شامل فضای سبز بزرگی است که حدود 10 هکتار از 120 هکتار کل شهرک را در بر گرفته و شامل انواع درخت ها و فضاهای  گل کاری شده برای بلوارها و درب ورودی و خروجی نمایشگاه  است.

آبیاری این فضای سبز توسط واحد آبیاری و به صورت منظم با تانکر های آبی انجام می شود.

امنیت شهرک نمایشگاهی

امنیت این شهرک توسط دوربین های مدار بسته و همچنین واحد گشت و انتظامات تامین می شود.

علاوه بر آن صاحبان نمایشگاه ها درب های ورود و خروج شهرک و نمایشگاه هارا مجهز به راهبند و اتاقک های نگهبانی کرده اند تا بدین وسیله از امنیت بیشتری برخوردار باشند و همه ی رفت و آمد ها کنترل شود.

ساخت هتل در شهرک کامیون داران

نشستی با هدف بررسی و رفع مشکلات شهرک کامیونداران اسلامشهر در مهرماه  سال 1397با حضور فرماندار شهرستان برگزار شد که در این نشست وعده ی ساخت یک هتل حداقل 3 ستاره برای اسکان واحد های شماره گذاری و گرفتن معاینه فنی خودرو ها داده شد .

مطالب مشابه

شاید علاقه‌مند باشید به
Close
Back to top button
Close
Close