مقالات

مشخصات کشنده کامیون سینوتراک مدل t7h

مشخصات کشنده کامیون سینو تراک مدل t7hشرکت سینو تراک شرکتی است که توسط دولت چیت مدیریت می‌شود و در زمینه تولید ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین فعالیت دارد. این شرکت به دلیل اینکه دولتی است محصولات را بیشتر برای کشور خود تولید می‌نماید و در زمینه محصولات خود به کشورهای دیگر صادرات ندارد. این شرکت به دلیل برخورداری 25 درصد سهام شرکت آلمان ، به عنوان یکی از قدرتمند ترین شرکت های خودرو سازی داخلی در چین محسوب می‌شود . در این مقاله قصد داریم به معرفی یکی از محصولات کمپانی سینوتراک به نام کشنده سینو تراک مدل T7H که توسط گروه صنعتی پیلسان عرضه می‌شود، بپردازیم.

مشخصات فنی کامیون سینو تراک T7H

موتور این نوع کامیون از نوع MC11 و تحت لیسانس شرکت مان می‌باشد . قدرت موتور این کامیون در حدود 440 اسب بخار و گشتاوری که قادر به تولید آن می‌باشد ، در حدود 2100 نیوتن متر می‌باشد. این موتور در دورهای 1100 تا 1400 قابل دسترسی می‌باشد و دارای حجم 105 لیتری می‌باشد. گیر بکس های کامیون سینو تراک از ساخته های ZF و از نوع 16 سرعته دستی می‌باشد و مجهز به دنده های سینکرونیزه برای تعویض بهتر در دورهای مختلف می‌باشد . همچنین شاسی و اکسل های این نوع کامیون نیز تحت لیسانس شرکت مان تولید و عرضه می‌شود.همچنین این کامیون به منظور مطابقت داشتن با استاندارهای کشورمان به فیلتر جذب دوده مجهز شده است .
این نوع کامیون با داشتن ترمزهای دیسکی در قسمت جلو و ترمزهای کاسه ای در محور عقب و امکاناتی اعم از ترمز ضد قفل ABS ، سیستم ضد لغزش ASR و سیستم محدود کننده نیروی ترمز EBL از لحاظ توقف توانایی بسیار بالایی دارد.

مشخصات داخلی کشنده کامیون T7H سینو تراک

کابین این نوع کامیون دارای سیستم بالابر هیدرولیکی و الکتریکی می‌باشد که توسط شرکت های معروف جورجیا و ایتایلا طراحی شده است. در قسمت زیرین این کامیون چهار بالن به منظور جذب تکان های مسیر قرار گرفته است .این نوع کامیون به سیستم صوتی و تصویری پیشرفته مجهز می‌باشد و دارای مانیتوری در ابعاد 5/5 اینچی می‌باشد. صندلی های راننده به سیستم تعلیق بادی تجهیز شده است که می‌توان به راحتی آن را تنظیم نمود و غربیلک فرمان این نوع کامیون به دکمه های کنترلی مجهز شده است به نحوی که می‌توان فرمان را در دو جهت جابه جا نمود. از دیگر امکانات این کامیون می‌توان به آینه های گرم کن با قابلیت تنظیم ،سیستم تهویه مطبوع اتومایتک ، چراغ مطالعه ، فن ترموستات سیلیکونی ، نشانگر گرفتگی فیلتر سوخت ، قفل مرکزی ، تاخوگراف ،هشدار دهنده صوتی دنده عقب و پورت استاندارد برای اتصال ترمز و برق تریلر اشاره نمود.

کشنده سینو تراک T7H با بهره گیری از استاندارد آلایندگی یورو 5 یکی ار بهترین نوع کامیون های در صنعت حمل و نقل می‌باشد. به دلیل اینکه در تولید این نوع کامیون از طراحی کشنده های شرکت مان استفاده شده است این کامیون به عنوان یکی از بهترین کامیون های خاورمیانه و اروپا محسوب می‌شود. اما به دلیل اینکه پیدا کردن قطعات این نوع کامیون در کشورهای اروپایی برای رانندگان مشکل می‌باشد. لذا از کامیون کشنده سینو تراک مدل T7H بیشتر اوقات در کشورهای آسیایی استفاده می‌شود

مطالب مشابه

Back to top button
Close
Close