آخرین اخبار روز کامیونبلاگ

سامانه نوبت دهی هوشمند برای کامیون ها در مرز بازرگان راه اندازی شد!

به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، مدیر لجستیک و سازمان حمل و نقل منطقه آزاد ماکو اعلام کرد که به منظور کاهش ترافیک و حجم کاری، تسهیل در امر تردد کامیون داران و همچنین تامین رفاه حال رانندگان، سامانه نوبت دهی هوشمند در مرز بازرگان راه اندازی شد.

وی در ادامه افزود که این طرح از ابتدای سال 1395 و با حجم سرمایه گذاری 400 میلیارد ریالی بخش خصوصی آغاز شده است و از ابتدای مرداد 1399 با ظرفیت جابجایی 550 تریلی در روز به بهربرداری خوهد رسید. مهدی زاده سرمایه گذار طرح نوبت دهی هوشمند به عنوان مزایای این طرح به اشتغال زایی 30نفر، کاهش صف کامیون ها در جاده ترانزیتی ماکو و امنیت کالاها و کامیون ها اشاره کرد.

به گفته مدیر عامل سازمان منطقه آزاد ماکو سرمایه گذاری در زیر ساخت‌های مربوط به لجستیک و حمل و نقل بین المللی در این منطقه همچون احداث تیرپارک‌ها و مجموعه انبارهایی با مشارکت بخش‌های خصوصی در حال اجرا می‌باشد و همچنین وی افزود باتوجه به حجم بالای تردد 300 هزار دستگاه کامیون در مرز زمینی بازرگان می‌بایست طرح‌های بزرگ‌ تر و زیربنایی در امر تجارت خارجی در این منطقه اجرا شود بطوریکه به عنوان مثال بهره گیری از ظرفیت تجارت خارجی بین چین و اروپا و هند و اروپا از طریق منطقه آزاد ماکو به عنوان سریع‌ترین و نزدیک ترین مسیر انتقال کالا و تجارت می‌بایست مورد توجه و بررسی قرار گیرد.

مطالب مشابه

Back to top button
Close
Close