اخبار مهم

افتتاح فاز دوم کارخانه آرتاویل تایر

درباره ی شرکت آرتاویل تایر بیشتر بدانیم

یکی از بزرگترین کارخانه های لاستیک سازی که در شمال غرب کشور و در شش کیلومتری شهر اردبیل واقع شده است شرکت مجتمع صنعتی آرتاویل تایر می‌باشد. این شرکت فعالیت خود را به طور رسمی از سال 1376 شروع کرده است و نام تجاری ” گلدستون ” را برای محصولات خود انتخاب کرده است . از دلایل  اصلی راه اندازی این شرکت می‌توان به سهم مهم تولیدات داخلی در افزایش درآمد ملی ، گسترش صادرات غیر نفتی و رسیدن به خودکفایی با استفاده از به روز ترین تکنولوژی ها در زمینه تولید انواع تایرها اشاره نمود. این شرکت جزء یکی از شرکتهای زیر مجموعه گروه صنعتی رازی محسوب می‌شود که در حال حاضر سرمایه  این شرکت به 1.202.000 میلیون ریال رسیده است. این کارخانه  قادر به تولید 30 هزار تن تایرهای  وسایل  نقلیه سبک و سنگین ، وانتی ، باری ، اتوبوسی در سال می‌باشد که این میزان تولید می‌تواند 13 درصد از نیازهای کشور را تامین کند.

طبق اظهارات یکی از سرمایه داران معروف این شرکت ، یکی از بزرگترین کارخانه ها که بعد از انقلاب ساخته شد کارخانه آرتاویل تایر بوده است که ساخت آن دو سال به طول انجامیده است و هنوز هم جزء از یکی از موفق ترین شرکت ها فعال در حوزه تایر شناخته می‌شود.

راه اندازی فاز دوم کارخانه آرتاویل  ظرف دو ماه دیگر

طبق گفته های استانداری اردبیل اکبر بهنام جو ، اقدامات لازم برای افتتاح فاز دوم کارخانه آرتاویل به منظور تولید تایر برای کامیون و اتوبوس از چند ماه پیش شروع  شده و ظرف مدت دو ماه دیگر به مرحله  نهایی  و اجرا در می‌آید.  وی همچنین افزود کلیه دستگاههای نصب شده در این کارخانه توسط کارشناسان مورد آزمایش قرار گرفته اند و کارشناسان با تلاش های مستمر اقدامات لازم را برای اجرایی شدن این عملیات انجام می‌دهند.

وی همچنین ابراز کرد که ظرفیت تولید این کارخانه سالیانه در حدود 300 هزار حلقه لاستیک کامیون و اتوبوس می‌باشد. علاوه بر آن 300 میلیارد تومان معادل با 60 میلیون دلار ارزی در این شرکت سرمایه گذاری شده است. با توجه به آمارهای به دست آمده ، در حال حاضر نیاز لاستیک مورد نیاز ماشین های راه سازی بیشتر از خارج از کشورتامین می‌شود . اما با اقتتاح کارخانه تولید لاستیک ، تامین 85 درصد از نیازهای داخلی کشور بر عهده ی این کارخانه می‌باشد

طبق گزارشات واحد ایرنا ، در حال حاضر 22 نفر از افرادی که تحت پوشش بهزیستی هستند در این کارخانه استخدام شده اند و به فعالیت می‌پردازند همچنین تمامی این نوع کارمندان از حقوق و مزایای خوبی در این مجموعه برخوردار هستند. علاوه بر آن اظهار شده است که سازمان بهزیستی به ازای استخدام کردن افراد تحت پوشش بهزیستی مسئولیت پرداخت 23 درصد از سهم بیمه کارفرما را به مدت پنج سال بر عهده می‌گیرد.

مطالب مشابه

Back to top button
Close
Close