آخرین اخبار روز کامیوناخبار مهم

تنها یک درصد از بارنامه ها الکترونیکی شدند

به گزارش تیم خبری تراکس کار، احمد کریمی با بیان اینکه از زمان ابلاغ لایحه الکترونیکی تاکنون تنها یک درصد از شرکت های بزرگ حمل و نقل اقدام به صدور قبض الکترونیکی کرده اند، گفت: بسیاری از شرکت های حمل و نقل کوچک اقدامی انجام نداده اند.
به گفته دبیر کانون سراسری اتحادیه های صنفی کامیون داران، در حال حاضر شاهد افزایش صدور سفته های تقلبی در حوزه الکترونیک هستیم که به دلیل الکترونیکی بودن و نبود زیرساخت های لازم و عدم نضارت بر این امر شاهد هستیم. دستگاه ها افزایش چاپ کاغذ با کدهای رهگیری جعلی

تعدادی از شرکت های کشتیرانی همچنان بارنامه کاغذی دارند و در این اطلاعیه همچنین آمده است که تا زمانی که بارنامه کاغذی صفر نشود از بارنامه الکترونیکی استفاده نمی شود.

در اجرای این طرح یکسری مشکلات پیش بینی نشده وجود دارد، اما در طول اجرای این طرح، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای باید اقدامات همه جانبه و همه جانبه تری انجام دهد.

پیش از این معاون حمل و نقل سازمان راهداری گفته بود در راستای تحقق دولت الکترونیک و تایید معاون اول رئیس جمهور در ۸ آبان ۱۴۰۰، حذف فیزیکی بارنامه محقق شد.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ بارنامه به عنوان سند رسمی حمل و نقل و بر اساس حق تکلیف صادر می شود و هزینه های قانونی از بارنامه به خزانه داری کل کشور و همچنین روابط حقوقی واریز می شود. بین دو کشور صادرکننده یکی از وضایف شرکت حمل و نقل، تعیین هزینه ارائه این خدمات است، یعنی صدور فاکتور کاغذی یا الکترونیکی حامل که فاکتور فروش برای ارائه خدمات است.

مطالب مشابه

Back to top button
Close
Close