مقالات

وجود بیش از 400 هزار دستگاه کامیون فرسوده در کشور/ روی زمین مانده طرح کلید به کلید

 

وجود بیش از 400 هزار دستگاه کامیون فرسوده در سطح کشور

به نقل قول از جناب آقای کریمی ، در حال حاضر تعداد کامیون های فرسوده به 350 تا 400 دستگاه در کشور رسیده است که عمر  هر کدام آنها از 25 سال هم می‌گذرد.

احمد کریمی دبیر انجمن اتحادیه کامیون داران کشور ، در مصاحبه با خبرنگار راه و شهر سازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان اظهار کرده است که حدود 350 تا 400 هزار کامیون فرسوده در سطح جاده های کشور وجود دارد که بیش از 25 سال از فعالیت آنها می‌گذرد و به عبارتی دیگر عمر 25 ساله دارند. البته لازم به ذکر است که با توجه به آمارها ی واقعی به دست آمده ، این ارقام بسیار بالاتر از این می‌باشد و در اینجا به صورت حدودی ذکر شده است.

او همچنین توضیح داد که چناچه در سال های گذشته می‌توانستید با 700 میلیون تومان کامیون خریداری نمایید در حال حاضر برای خرید همین کامیون بایستی 2 میلیلارد تومان بپردازید و این افزایش قیمتی در نتیجه این به وجود آمده  است که هیچ نظارتی بر روی این موضوع انجام نگرفته است..

دبیر انجمن اتحادیه کامیون داران همچنین اظهار نمود : 40 درصد از بهای خرید ناوگان ها در اکثر کشورهای اروپایی  از طریق تسهیلات تامین می‌شود ، در مقابل در ایران هیچ گونه تسهیلاتی برای خرید کامیون ها در نظر گرفته نمی‌شود علاوه بر این موضوع ،  شاهد افزایش روزانه قیمت کامیون هم هستیم.

آقای کریمی اظهار کرد به منظور نوسازی کامیون های فرسوده  تا به امروز نامه هایی  به مراجع مختلف ارسال شده است که متاسفانه به هیچ کدام از آنها پاسخ درستی داده نشده است و تنها پاسخ دریافت شده به این نامه ها این بوده که هیئت مدیره ی شرکت های خودرو سازی تصمیم گیرنده ی اصلی در مورد این موضوع است . لذا دولت هر چه زودتر بایستی طرح کلید به کلید را به مرحله اجرا درآورد و برای رفع این مشکل چاره ای بیندیشد.

طبق اظهارات جناب آقای کریمی در حال حاضر صنعت حمل و نقل با بیماری جدی به نام فرسودگی دست و پنجه نرم می‌کند به طوری که روز به روز شاهد افزایش تعداد زیادی از ناوگان های فرسوده هستیم که هیچ کدام از سازمان ها مسئولیت آن را نمی‌پذیرند و برای رفع این مشکل چاره ای در نظر نمی‌گیرند.

مطالب مشابه

Back to top button
Close
Close