آخرین اخبار روز کامیوناخبار مهم

نامه ای در خصوص مشکلات کامیونداران به سه وزیر دولت

به گزارش تیم خبری تراکس کار و به نقل ازخبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، محمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در نامه ای به وزرای راه، شهرسازی، اقتصاد و صمت خواستار حل این مشکل شد. از رانندگان خرید کامیون وارداتی

متن نامه به شرح زیر است:

سلام؛

خالصانه؛ به منضور نوسازی خودروهای فرسوده پس از موارد پیشنهادی، بر اساس مصوبه هیئت وزیران مبنی بر تعیین ثبت و شماره گذاری خودروهای وارداتی به کشور بر اساس بند ۳ ماده ۳۰ قانون «احکام دائمی توسعه». طرح ها». -خارج از ناوگان، خدمات پس از فروش، استاندارد آلایندگی و عوارض گمرکی را اعم از ارز آزاد و بدون کمک دولت پرداخت کردند و از ۲۵ درصد تخفیف گمرکی استفاده نکردند. لذا در تاریخ ۱۴۰۱.۲.۱۱ کمیسیون عمران جلسه ای با حضور مسئولین دستگاه های ذیربط تشکیل و راهکارهای رفع چالش ها و موانع را تصویب کرد:

۱- طبق ماده ۴ تبصره، ضایعات برای کامیون های وارداتی باید به مدت سه سال از مرحله شماره گذاری خارج شود و در صورت عدم حذف ضایعات، صندوقی در ستاد سوخت که رانندگان هزینه پرداخت می کنند تعبیه می شود. هزینه ضایعات در هر جعبه با نرخ تعیین شده توسط دولت. ستاد سوخت باید برای متقاضیان فعال در حوزه حمل و نقل با تعهد به اقدامات دولت و اسقاط کامیون های فرسوده، گواهی اسقاط صادر کند.

۲- مراجعه به سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای جهت تعیین مهلت قانونی و صدور کارت هوشمند یک ساله برای رانندگان فعال راهداری و انجام و ترک هر نوع تناژ بدون در نظر گرفتن گازوئیل.

۳- با توجه به زمان بر بودن تصمیمات جدید برای شرایط اسقاط، ناوگان پالایش شده باید در ازای گارانتی، کارت هوشمند عملیاتی یک ساله صادر شود.

۴- خودروهای وارد شده از خارج از کشور و متعلق به رانندگان در اسرع وقت تمیز و شماره گذاری شده و شرایط حذف یا تعویض ضایعات و یا مهلت یک ساله اعمال شود.

مطالب مشابه

Back to top button
Close
Close