مقالات

معرفی کشنده مان tgx

معرفی کشنده مان Tgxکمپانی مان یکی از شرکت های فعالی است که سالهاست در حوزه تولید اتوبوس و انواع ماشین های سنگین فعالیت دارد و توانسته است در صنعت خودرو سازی برای خود جایگاه ویژه ای کسب نماید . کشنده های این کمپانی یکی از بهترین کشنده ها جهت حمل و نقل محسوب میشوند TGX یکی از موفق ترین محصولات این شرکت میباشد که در این مقاله قصد داریم به معرفی این مطلب بپردازیم.

کامیون مان مدل TGX با دو پیشرانه 6 سیلندری 12.5 و 15.2 قابل تولید می‌باشد که از تکنولوژی تزریق ریل مشترک و توربو هم برای تولید این کامیون بهره گرفته شده است .این کامیون قادر به تولید نیروی 480 و 560 اسب بخار میباشد همچنین میتواند حتی در دورهای پایین گشتاوری بالا تولید نماید که این به نوعی مزیت این کامیون محسوب می‌شود. کامیون TGX مجهز به بروز ترین تکنولوژی های ایمنی فعال و غیر فعال اعم از کابین ارگونامیک پیشرفته ، ترمزهای تمام دیسکی ، ترمز ضد قفل و سیستم ترمز الکترونیکی میباشد که در عملکرد بالای این کامیون برای متوقف شدن نقش بسزایی را ایفا می‌کند. این کامیون به دلیل ضریب اطمینان بالا و هزینه های کمی که بایستی برای نگهداری این کامیون صرف شود مورد استقبال عموم زیادی از مردم قرار گرفته است.

کابین این کامیون به نوعی طراحی شده است که که مشابه یک دفتر کار برای یک راننده میباشد که این امر می‌تواند نهایت آرامش و راحتی را برای راننده و سرنشینان به همراه داشته باشد. این کامیون مجهز به سه نوع کابین اعم از XL, XLX ,XXL می‌باشد و به امکاناتی مانند سیسستم تهویه مطبوع اتوماتیک ، آب گرم کن ، فرمان با قابلیت تنظیم و صندلی های قابل تنظیم تجهیز شده است البته ارتفاع کابینهای XL و XLX این کامیون بیشتر میباشد و همچنین مجهز به امکاناتی مانند تخت خواب می‌باشد . صندلی این کامیون از نوع پنو ماتیک میباشد که میتوان آن را به راحتی در چند جهت تنظیم نمود که این موضوع میتواند از اعضای مختلف بدن اعم از گردن ، کتف ،کمر و ران ها به طور چشمگیری حمایت نماید . نوع داشبوردی که برای این کامیون استفاده شده است از نوع CONVENTIONAL می‌باشد که از پلاستیک سخت تشکیل شده است و از استحکام و دوام زیادی برخوردار می‌باشد . با وجود اینکه سایز فرمان این کامیون در مقایسه با کامیون های دیگر کوچکتر می‌باشد اما عملکرد بسیار بالایی دارد و کار کردن با آن بسیار راحت می‌باشد . یکی از مزیت های این کامیون این است که خریدار لازم نیست برای امکانات اضافی که برای کامیون در نظر گرفته شده است هزینه ی اضافی پرداخت نماید.

از طریق این کامیون راننده دید بسیار خوبی به جاده دارد اما آینه هایی که برای این کامیون طراحی شده اند دارای نقاط کور بیش از حد نرمال می‌باشند. تمامی پیشرانه های این کامیون برای رسیدن به حداکثر بازده به یک جعبه دنده 12 ساعته تجهیز شده است. البته در صورتی که مشتری تمایل داشته باشد میتواند جعبه دنده 16 سرعته را برای این کامیون سفارش دهد. اما براساس نظر کارشناسان جعبه دنده 12 سرعته گزینه ی مناسبتری میباشد زیرا این جعبه دنده بسیار نرم است و زمان تعویض آن بسیار مناسب می‌باشد. در زمان های مختلف به منظور کاهش سوخت و افزایش بازدهی تعویض دنده بایستی به صورت دستی انجام شود.

مطالب مشابه

شاید علاقه‌مند باشید به
Close
Back to top button
Close
Close