اخبار

معرفی ساندویچ پانل های مقاوم

همانطور که می‌دانید ساندویچ پانل ها در زمره ی مصالحی هستند که به دلیل داشتن مزایایی مانند سبک بودن ، کاهش هزینه های ساخت و ساز ،قیمت مناسب و تحویل و نصب بسیار راحت به عنوان بهترین جایگزین برای مصالح سنتی به شمار می‌روند . در حال حاضر معماران زیادی ترجیح می‌دهند برای پوشش دهی سازه های خود از این نوع مصالح استفاده نمایند چرا که موجب می‌شود سازه طول عمر بیشتری داشته باشد. در این مقاله می‌خواهیم به معرفی تعدادی از پانل های که از مقاومت بیشتری نسبت به سایر پانل ها برخوردار هستند بپردازیم .

ساندویچ پانل ضد اسید

پانل های ضد اسید جز پانل هایی هستند که در برابر آتش و حریق از مقاومت بسیار بالایی برخوردار می‌باشند. برای عایق این نوع پانل ها از فوم عایق پلی یورتان استفاده می‌شود. این نوع پانل ها در دو نوع سقفی و دیواری قابل تولید می‌باشد و برای پوشش دهی سقف و دیوارهای اتاق تمیز مورد استفاده قرار می‌گیرند به دلیل اینکه در این محیط ها محلول و اسید و مواد شیمیایی نگهداری می‌شود و امکان انفجار برای این مکان ها وجود دارد ، لذا استفاده از پانل های ضد اسید باعث می‌شود این مکان ها در برابر هر گونه حریق ایمن باشند. تفاوتی که پانل های ضد اسید با سایر پانل ها دارد این است که برای ورق های آنها به جای استفاده از ورقهای گالوانیزه از ورقهای فایبر گلاس استفاده می‌شود. فایبر گلاس به دلیل اینکه از مواد نفتی و پشم شیشه تشکیل شده است مقاومت بسیار بالایی در برابر مواد اسیدی دارد.عمر مفید ورق های فایبر گلاس در حدود 30 سال می‌باشد و برای عایق کردن مخازن آب و اسید از ورق های فایبر گلاس استفاده می‌شود.

ساندویچ پانل نسوز

پانل ها نسوز یکی از پانل هایی است که به دلیلی خاصیت نسوز بودن ، قابل اشتعال نمی‌باشد و صرفا زمانی که در معرض آتش سوزی قرار گیرد دچار آسیب دیدگی خواهد شد و به هیچ عنوان باعث انتشار اتش سوزی نمی‌شود در نتیجه خسارت جانی ئ مالی هم بر جای نخواهد گذاشت. این پانل ها را در انبارها یی که مواد قابل اشتعال وجود دارد مورد استفاده قرا می‌گیرد. به طور کلی می‌توان گفت این نوع پانل زمانی که در معرص دمای 1000 درجه سانتیگراد قرار بگیرند، 70 درصد این نوع از پانل ها تغییری پیدا نمی‌کند و تنها 30 درصد آنها نیم سوز می‌شود. در حال حاضر به دلیل اینکه امکان بروز حوادثی مانند زلزله ، طوفان و قطع و وصل مکرر برق ،امنیت ساختمان بسیار حائز اهمیت می‌باشد لذا استفاده از ساندویچ پانل های نسوز می‌تواند تا حد زیادی این امنیت را برای شما فراهم نماید. از پانل های ضد حریق میتوان در سردخانه ها ،صنایع برودتی ،صنعت ساختمان سازی ،کانکس ها ،اتاق های یغجالی و برای پوشش دهی دیوارو سقف کانتینرها می‌توان استفاده نمود.

ساندویچ پانل اتاق تمیز

پانل های اتاق تمیز نوعی از پانل هستند که جهت جلوگیری از نفوذ گرد و غبار بر روی سطح آنها به صورت دو روصاف و یا یک رو صاف تولید می‌شوند. عمدتا این نوع پانل ها با فوم های پلی یورتان یا پلی استایرن تولید می‌شوند اما به دلیل اینکه فوم پلی یورتان از خاصیت عایق بودن و مقاومت بیشتری نسبت به پلی استایرن برخوردار می‌باشد بیشتر از پلی یورتان استفاده می‌شود. پانل های اتاق تمیز در ضخامت های 4 الی 15 سانتی متر قابل تولید هستند. این نوع از پانل ها از مزایایی مانند وزن کم ، مقاومت بالای انها در برابر خوردگی ، پوسیدگی ،زنگ زدگی ،مواد شیمایی و میکروب ها و باکتری ها اشاره نمود . از پانل های اتاق تمیز اغلب اوقات در مکانهای بهداشتی مانند کارگاههای مواد غذایی ، تولید دارو ،آزمایشگاهها و بیمارستانها استفاده میشود.

ساندویچ پانل آکوستیک عایق صوتی

پانل های آکوستیک نوعی از پانل هستند موجب می‌شوند مقاومت سازه در برابر صداهای مزاحم تا حد زیادی بالا برود .این پانل ها متشکل از دو لایه ورق گالوانیزه می‌باشد که ورق داخلی این نوع پانل پانچ شده و سوراخ دار و ورق دومی این پانل ورق گالوانیزه سالم می‌باشد. برای فوم این نوع از پانل ها از فوم پشم سنگ استفاده شده است .این فوم می‌تواند تا حد زیادی صداهای مزاحم را دفع نماید. از مزیت هایی که ساندویچ پانل آکوستیک دارد می‌توان به کم وزن بودن آنها ، صرفه جویی در هزینه ها ، مقاومت در برابر آتش ،عایق مناسب در برابر صدا و حرارت و حمل و نقل و نصب راحت اشاره نمود. عملکرد دفع صدا در این نوع پانل به گونه ای می‌باشد که ابتدا صوت از لایه اول که ورق گالوانیزه پانچ شده می‌باشد عبور کرده و بعد از رسیدن به لایه پشم سنگ صدا در آنجا خنثی می‌شود اما چناچه میزان صوت بیشتر باشد صدا به لایه دوم ورق گالوانیزه می‌رسد و دوباره به لایه پشم سنگ بازتاب داده می‌شود و می‌تواند عملیات خنثی سازی صدا را انجام دهد. البته لازم به ذکر است این نوع عایق ها برای مکان های گرم و مرطوب مناسب نمیباشند چراکه ممکن است بخار از طریق سوراخ های موجود در ورق های گالوانیزه به این پانل نفوذ نماید.

 

در آخر می‌توان گفت از آنجایی که انتخاب ساندویچ پانل ها بایستی براساس فاکتورهای مختلفی اعم از شرایط آب و هوایی و یا نوع عملکردی که از آنها انتظار دارید بایستی صورت گیرد ، لذا به شما توصیه می‌شود جهت کسب اطلاعات بیشتر با وب سایت بانک اطلاعاتی ساندویچ پانل تماس حاصل فرمایید و از کارشناسان ما مشاوره رایگان دریافت نمایید.  وب سایت بانک اطلاعاتی ساندویچ پانل  از سال 1390 با داشتن کارشناسان با تجربه فعالیت خود را در زمینه ی فروش انواع ساندویچ پانل آغاز کرده است و می‌تواند در مورد مواد به کار رفته در ساندویچ پانل ها و نحوه ی نصب آنها شما را یاری نمایند.

مطالب مشابه

شاید علاقه‌مند باشید به
Close
Back to top button
Close
Close