آخرین اخبار روز کامیون

رونمایی از جدیدترین کامیون کشنده هیوندا با نام HDC6-neptune

خودروساز کره ای هیوندا، در یکی از نمایشگاه های خودروهای تجاری در آمریکای شمالی از یک کامیون مفهومی هیدروژنی کشنده با نام HDC6 نپتون رونمایی کرد.استفاده از سلول های سوختی (که یک مبدل انرژی شیمیایی به الکتریکی می باشد) که از هیدروژن انرژی الکتریکی تولید می کند در این کامیون ها سبب می شود تا کامیون توانایی پیمودن مسافت های طولانی و البته حمل بار بیشتر را داشته باشد که سازنده این خودروها به آن شاره کرده است.

طراحی این خودروها شبیه به قطارهای آیرودینامیک دهه 30 میلادی بوده و در تیزری که از این خودرو منتشر شده یک نوار LED آبی رنگ از ابتدا تا انتهای این کشنده و یک دایره آبی رنگ که درب مخزن هیدروژن آن می باشد دیده می شود.

در طراحی داخلی کابین این خودروهای کشنده دو نمایشگر در گوشه شیشه جلو که نقش آیینه بغل را داشته و چندین نمایشگر در قسمت بالایی که نشانگر وضعیت خودرو، شرایط آب و هوایی و شماره تماس را به راننده نمایش می دهد.

قسمت منحنی شکل بالای خودرو و قسمت پایینی خودرو از سبک معروف آرت دکو که نوعی طراحی صنعتی می باشد که از فرم های زیگزاگ، پله ای، قوس های بلند و دایره ای شکل استفاده می کند.استریم لاین نیز مرحله از معماری آرت دکو می باشد (انحناهایی می باشد که حداقل مقاومت را در برابر جریان سیال نشان می دهد) که در طراحی این خودروها مشاهده می شود.

البته شرکت هیوندای هنوز از توانایی های حرکتی و مشخصات فنی این خودرو اطلاعاتی منتشر نکرده است اما به زودی در کنفرانسی خبری اطلاعات بیشتری را در اختیار عموم قرار خواهد داد و هنوز مشخص نیست که این خودروها به مرحله تولید انبوه و تجاری سازی می رسند یا فقط در مرحله خودروهای مفهومی باقی می مانند.

 

کامیون کشنده هیوندا

مطالب مشابه

Back to top button
Close
Close