آخرین اخبار روز کامیون

دلار و افزایش سرسام آور قیمت لاستیک کامیون

این روزها قیمت دلار بر روی تمام اقلام مورد نیاز مردم تاثیر چشمگیری گذاشته و قطعات یدکی خودروها نیز از این قاعده مستثنی نیستند. چندی پیش اعتراض جمعی از کامیون‌‌ داران به دلیل افزایش هزینه‌های تعمیر و نگهداری، قطعات یدکی، سوخت و لاستیک و همچنین کرایه‌های حمل پایین، موجی از شایعات از طرف رسانه‌های غربی که مبنی بر به صفر رساندن فروش نفت ایران را به وجود آورد.
در پاسخ به این اعتراضات لاستیک مصرفی و مورد نیاز رانندگان تا حدودی تامین شد اما این روزها دوباره با افزایش شدید قیمت دلار، قیمت لاستیک نیز جهش پیدا کرده است. به نقل از بابایی پور، افزایش دستمزد رانندگان راهکار حل این مشکل نیست زیرا همزمان قیمت قطعات و لاستیک نیز افزایش پیدا می‌کند.
وی افزود دولت هیچ یارانه و یا ارز کمکی برای واردات قطعات پر مصرف رانندگان قرار نداده که این موضوع از بار مشکلات رانندگان کم نخواهد کرد.
علیرضا جعفری معاون حمل و نقل اداره کل راهداری استان اصفهان اعلام کرد از مهر ماه سال 97 با توزیع لاستیک از طریق سامانه تا ابتدای سال 99 ، 250 هزار حلقه لاستیک توزیع شده، و از ابتدای سال 99 تا به الان 40 هزار حواله لاستیک برای کامیون داران صادر شده است.

افزایش قیمت دلار و لاستیک

مطالب مشابه

Back to top button
Close
Close