مقالات

رونمایی از کامیون نیمه خودران دایملر

رونمایی از کامیون نیمه خودران دایلمرکمپانی دایملر یکی از بزرگترین شرکت هایی است که سالهاست در عرصه تولید کامیون به فعالیت می‌پردازد . مجموعه خودروسازی دایملر در سال 1899 راه اندازی شد و متشکل از چندین شرکت زیر مجموعه می‌باشد و تا به امروز توانسته است موفقیت های بسیار زیادی در عرصه خودورسازی کسب نماید. این کمپانی در شهر اشتوتگارت آلمان واقع شده است و در سال 1926 با شرکت هایی ماندد Benz & Cie ادغام شد و نام اصلی این کمپانی به daimler-benz AG تغییر یافت . شرکت دایلمر شرکتی چند ملیتی می‌باشد که اگر بخواهیم از نظر میزان درآمد سالیانه آن را بررسی نماییم بعد از تویوتا و گروه فولکس واگن در رده ی سومین تولید کننده بزرگ خودرو معرفی می‌شود و از لحاظ تعداد خودروهایی که تولید می‌شود توانسته است رتبه ی چهاردهم را به شرکت خود اختصاص دهد و به عنوان یکی از بزرگترین شرکت تولید کننده کامیون تا به امروز شناخته شده است. شرکت دایملر تا به امروز توانسته است مالکیت چندین شرکت بزرگ خودروسازی را مانند مرسدس ، آام اگ ، مرسدس بنز ، دایملر تراکس و اسمارت را به دست آورد. علاوه بر این در چندین شرکت خودرو سازی دیگر اعم از کاماز ، تسلا موتورز ، رنو ، نیسان آلیانس و پکن هم دارای سهام می‌باشد.

 

طبق آخرین گزارشات منتشر شده از این کمپانی ، به تازگی یکی از کامیون های نیمه خودران شرکت دایملر رونمایی و مورد بازدید قرار گرفته است . این نوع از خودورها در بین عموم مردم توانسته است معروفیت زیادی کسب نماید و به نظر می‌رسد که توانسته است از شرکت تسلا رقیب آمریکایی خود در زمینه ی تولید کامیون ها ی خودران و نیمه خودران گوی سبقت را برباید . شاید بتوانیم تسلا را به عنوان پدر خودروهای خودران معرفی نمود.

 

طبق به روز ترین اخبارهای انتشار یافته ، تسلا یکی از شرکت هایی است که این تکنولوژی جدید برای نخستین بار رونمایی کرده است اما در حال حاضر اکثریت شرکت های تولید کننده کامیون از نمونه ای از این خودروهای خودران رونمایی کرده اند .البته شرکت تسلا به عنوان یکی از پیشگامان این حوزه ، سال گذشته همزمان با معرفی رودستر تسلا نسبت به تولید یک کامیون الکتریکی خودران هم اقدام نمود.

 

لازم به ذکر است که این خودور هنوز به تولید انبوه نرسیده است و تاکنون روانه بازار نشده است اما نمونه ای که از آن رونمایی شد توانست مورد استقبال عموم مردم واقع شود به نحوی که تعداد زیادی از مردم جذب این محصول شدند. دایملر که به عنوان کمپانی مادر مرسدس بنز در حال فعالیت است همانند شرکت تسلا دست به انتخاب بزرگی نزده است اما همواره تلاش کرده است تا خودرویی تولید کند که بتواند در کمترین زمان ممکن آن را وارد بازار نماید . این خودور نیمه خودران که در نمایشگاه CES 2019 معرفی شد با هدف کاهش تعدادی از خطاهای انسانی طراحی شده است. همانطور که می‌دانیم عامل بسیاری از تصادفات جاده ای خطاهای انسانی می‌باشد . رانندگانی که با کامیون در حال تردد در جاده ها هستند ممکن است با عامل کوچکی حواسشان پرت شود و این می‌تواند فاجعه ای بزرگ را برای آنها به همراه داشته باشد .

 

بر طبق آخرین گزارشات منتشر شده از کمپانی دایملر، این کامیون نیمه خودران قرار است همین امسال روانه بازار شود و عموم مردم نیز می‌توانند نسبت به خرید و سفارش این محصول اقدام نمایند.

 

در حال حاضر بسیاری از کشورهای جهان در حال حاضر در تلاش برای تولید و به انبوه رساندن خودروهای تمام الکتریکی و برقی می‌باشند چرا که این نوع از خودروها می‌تواند به طرز چشمگیری با آلودگی هوا مقابله نماید . علاوه بر آن ، این خودروها قابلیت این را دارند که آلاینده ها و گازهای گلخانه ای موجود را تا حد زیادی کاهش دهند و این مسئله می‌تواند به حفاظت از محیط زیست تا حد بسیار زیادی کمک نماید.

 

مطالب مشابه

شاید علاقه‌مند باشید به
Close
Back to top button
Close
Close