کمپرسیمقالات

کامیون کمپرسی البرز D375

شرکت سایپا دیزل با همکاری شرکت چینی دانگ فنگ، سهم زیادی از بازار خودروهای سنگین را در اختیار دارد. یکی از محصولات مشترک این دو شرکت، با نام ایرانی کامیون کمپرسی البرز مدل D375 و در دو نوع 4*8 و 4*6 عرضه می شود که این کامیون با امکانات و تجهیزات خود، مشتریان زیادی را به خود جذب کرده است.
تفاوت ظاهری موجود بین دو نوع کامیون 4*8 و 4*6 را فقط می‌توان در وزن و ابعاد آن دانست. کامیون 4*8 وزن و ابعاد بیشتری نسبت به نوع کامیون 4*6 دارد.

معرفی شرکت دانگ فنگ

شرکت دانگ فنگ یکی از بزرگترین شرکت های خودروسازی در کشورچین است که درزمینه خودروهای تجاری، خودروهای سواری و کامیون فعالیت می کند. این شرکت پس از آغاز تحریم ها همکاری خود را با سایپا دیزل آغاز کرد و هم اکنون کامیون های دانگ فنگ در ایران با نام های البرز و کاوه شناخته می شوند.

کابین کمپرسی مدل D375

room-alborz-trurk-d375

اتاق این کامیون از نوع فولاد با طراحی جدید ساخته شده و دارای تخت می باشد. داخل اتاق، به گونه ای طراحی شده است که محیطی راحت و آرامش بخش را برای سرنشینان فراهم می‌کند. از ویژگی های اتاق کمپرسی می‌توان به تهویه مطبوع و سیستم تعلیق مکانیکی و جک بالابر هیدرولیکی برقی و قابل تنظیم بودن صندلی راننده اشاره کرد.

موتور کمپرسی مدل D375

d375-truck-motor

موتور در کامیون کمپرسی البرز از نوع CUMMINS با استاندارد یورو 3 می باشد که با قدرت 375 اسب بخار و حجم 8.9 ، می‌تواند به 1550 نیوتن متر در 1400 – 1100 دور در دقیقه برسد. این موتور دارای ویژگی های توربو شارژ، خنک شونده توسط آب، سیستم تزریق سوخت مستقیم، ترمز موتور(خفه کن اگزوز)، پیش گرمکن سوخت است. یکی از تفاوت های موجود بین دو نوع 4*6 و 4*8، وجود کروز کنترل در مدل 4*8 می باشد.

گیربکس کمپرسی مدل D375

گیربکس کمپرسی D375، مدل DC12J165T با حداکثر گشتاور ورودی 1617 نیوتن متر و 12 دنده جلو و 2 دنده عقب، قدرت خود را کنترل می کند.

بغل گیربکس کمپرسی مدل D375

بغل گیربکس یا PTO ، برای انتقال حرکت به خارج ازگیربکس استفاده می شود. کمپرسی البرز D375 دارای مدل DC420SN180H02-010 با مکانیزم گشتاور 700 نیوتن متر سرعت خروجی 1500 دور در دقیقه می‌باشد.

کلاچ کمپرسی مدل D375

کمپرسی D375 از کلاچ هیدرولیک تک صفحه ای با کنترل بادی استفاده می کند. در این نوع کلاچ تعویض دنده آسان تر از کلاچ مخروطی است.

محورها کمپرسی مدل D375

rear-d375

کامیون کمپرسی D375 از نوع جفت محور است. در محور جلویی از یک Elliot فورج شده با مقطع I شکل که ظرفیت 8 تن دارد استفاده می شود و در محور عقب از دو محور محرک با کاهنده دوبل و قفل دیفرانسیل و جفت‌کن با ظرفیت 26 تن استفاده شده است.

سیستم تعلیق کمپرسی مدل D375

سیستم تعلیق در کمپرسی D375، از جلو با فنر پاربولیک با کمک فنر و میل موجگیر و از عقب با فنر شمشی با کمک فنر کنترل می‌شود که به خوبی می تواند مانع انتقال ارتعاشات ناشی از ناهمواری جاده شود و محیط اتاق خودرو را برای راننده و سرنشینان آرامش بخش کند.

سیستم ترمز کمپرسی مدل D375

سیستم ترمز بادی از نوع کاسه ای، با دو محور مستقل جلو و عقب که با هوای فشرده کار می‌کنند. این کمپرسی دارای سیستم ترمز ضد قفل ABS و سیستم توقف اضافی در محور عقب است. این مکانیزم قدرت ترمز گیری بالایی را فراهم کند.

لوازم سنجشی کمپرسی مدل D375

همه خودرو ها امکانات سنجش هستند که راننده را در حین رانندگی از وضعیت خودروی خود آگاه سازند. در کمپرسی البرز D375 برای سنجش قسمت های مختلف خودرو از سرعت سنج، تاخوگراف، میزان سوخت، فشار باد مخازن سیستم، فشار روغن و درجه آب استفاده شده است.

شما می توانید آخرین قیمت روز کامیون در بازار ایران را در سایت مشاهده نمایید و برای اطلاع از آخرین شرایط فروش با مشاوران سایت تماس حاصل فرمایید.

مطالب مشابه

Back to top button
Close
Close