آخرین اخبار روز کامیونبلاگ

ورود کشنده دست دوم اروپایی به ایران

چندی پیش سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، از نوسازی ناوگان حمل و نقل با واردات کشنده‌های دست دوم در هفته‌های آتی خبر داد. با وجود شرایط سخت اقتصادی برای تولید کشنده‌هایی داخلی و ممنوعیت واردات کشنده‌های اروپایی، خریداران کامیون چاره‌ای جز خرید کشنده‌های چینی ندارند. اگرچه با پیشرفت تکنولوژی این دسته از کشنده‌ها نیز در مقایسه با گذشته از کیفیت بالاتری بهره‌مند شده‌اند اما با وجود این شرایط، کامیونداران کماکان کامیون و کشنده‌های دست دوم اروپایی را به کشنده‌های صفر چینی ترجیح می‌دهند.

در سال‌های اخیر کشنده‌های اروپایی به عنوان کشنده‌هایی با کیفیت بالا شناخته شده‌اند و بدین ترتیب از محبوبیت و فروش بالایی در کشور برخوردار بودند. لذا باوجود محبوبیت بسیار کشنده‌‎های اروپایی، رفع ممنوعیت واردات کشنده دست دوم اروپایی، خبری خوش برای دارندگان کامیون‌های فرسوده بشمار می‌رود.

در رابطه با جزئیات این طرح لازم به ذکر است که کشنده‌های وارداتی با حداقل 3 سال کارکرد جایگزین کامیون‌های فرسوده می‌شوند و در اصطلاح طرح “کلید به کلید” نام دارد. این قردادهای نوسازی مشمول تسهیلات بانکی با سود 18 درصد هستند که نیمی از آن توسط سازمان راهداری پرداخت می‌شود و مالکان خودروهای فرسوده موظف به پرداخت تنها 9 درصد از بهره این تسهیلات بانکی هستند.

جهت رفاه حال خریداران محترم، این دسته از کشنده‌های وارداتی از نظر میزان ایمنی، کیفیت، میزان آلایندگی محیط زیست و… مورد بررسی قرار گرفته‌اند لذا دارندگان کامیون‌های فرسوده دقت نمایند برای خرید کشنده وارداتی تنها از طریق نمایندگی‌های معتبر اقدام نمایند.
برخی از نمایندگی‌های فروش کشنده دست دوم وارداتی نیز به منظور افزایش قدرت خرید مشتریان خود شرایطی را برای فروش اقساطی کشنده دست دوم وارداتی درنظر گرفته‌اند. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

مطالب مشابه

Back to top button
Close
Close