آخرین اخبار روز کامیوناخبار مهم

عدم موافقت دولت با واردات کامیون‌های فرسوده به کشور

به گزارش تیم خبری تراکس کار و به نقل از خبرگزاری شفقنا وزیر کشور که در سفر به تبریز رئیس جمهور را همراهی می کرد، در معیت هیاتی از گروه بهمن، از نزدیک با ضرفیت تولید کامیون، وانت و اتوبوس، شرکت های گروه بهمن، خودروهای تجاری و داخلی آشنا شد. سازی این گروه را ارزشمند خواند.

احمد وحیدی وزیر کشور در بازدید از خودروسازی اسنا گفت: در این بازدید از ضرفیت تولید گروه بهمن در حوزه خودروهای تجاری از قبیل اتوبوس و کامیون پیشرفته، ماشین آتش نشانی، تراکتور و ۶ دستگاه خودرو – تن خرسندیم. ماشین آلات ۸ تن و ۲ تن.
وی با اشاره به اینکه گروه بهمن گام های ارزنده ای در تولید خودروهای تجاری برداشته است، افزود: آرزوی ما افزایش عمق نفوذ خودروسازان داخلی است تا بتوانیم به بومی سازی ۷۰ درصدی دست پیدا کنیم.
وزیر کشور در خصوص نحوه حمایت دولت از خودروسازان تجاری گفت: باید بتوانیم با انعقاد قراردادهای مربوطه محصولی را از این خودروسازان داخلی خریداری کنیم. ما با واردات خودروهای تجاری فرسوده موافق نیستیم.
وی افزود: ما طرفدار تولید داخلی هستیم. تا جایی که می توانیم باید عمق تولید را افزایش دهیم تا در زمینه تولید گیربکس و موتور مطمئن باشیم. به نظر می رسد در بین تولیدکنندگان داخلی انگیزه وجود دارد و از آنها حمایت خواهیم کرد.
لازم به ذکر است گروه بهمن در سه شرکت زیرمجموعه (سیبا موتور، بهمن دیزل و ESNA) در زمینه تولید خودروهای تجاری فعال است. به تازگی در نمایشگاه خودروی تهران از قاتل جدید خود و یک اتوبوس پیشرفته و مجهز ۱۲ متری رونمایی کرده است که با استقبال خوب سازمان ها و شهرداری های کشور و صدا و سیمای فعال در حوزه شهری و بلند مواجه شده است.

مطالب مشابه

Back to top button
Close
Close