اخبار مهم

تعویض کامیون فرسوده

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور از تعویض 65 هزار کامیون فرسوده با سن بیشتر از 35 سال خبر داد.
در طی مراسمی برگزار شده و در خلال این مراسم 350 دستگاه کامیون به متقاضیان تحویل داده شد آغاز مرحله اجرایی طرح نوسازی ناوگان حمل و نقل جاده ای کشور در روز 16 اسفند 95 کلید خورد. البته باید توجه داشت که مراحل اولیه اجرای طرح مذکور از طرف وزارت راه و شرکت بهینه سازی مصرف سوخت با همکاری شرکت خودرو سازی (تولیدکننده کامیون اسکانیا) حدود 1 ماه قبل (اوایل بهمن ماه سال جاری) آغاز شده بود.
از بهمن ماه سال جاری قرارداد نوسازی 5000 دستگاه کشنده با شرکت  از طرف دولت منعقد شد که طی مراسم روز گذشته 350 دستگاه اسکانیا تحویل رانندگان محترم شد.
همچنین رئیس سازمان راهداری ابراز امیدواری کرد که طرح مذکور در سال آینده اجرایی خواهد بود و حدود 13000 دستگاه نوسازی خواهد شد که طی همین روند در 5 سال آینده شاهد نوسازی تمام ناوگان حمل و نقل جاده ای کشور خواهیم بود.

لازم به ذکر است با ارائه تسهیلات مناسب به رانندگان در جهت تسریع در اجرایی شدن طرح هر کدام از رانندگان متقاضی می توانند با پرداخت 20 الی 25 درصد از قیمت کامیون به صورت نقد خودروی مورد نظر خود را تحویل بگیرند و باقی مبلغ به صورت تسهیلات از سوی بانک پرداخت می شود که نرخ تسهیلات در نظر گرفته شده 18 درصد است که دولت در جهت تسریع عملیات نوسازی ناوگان حمل و نقل 9 درصد را پوشش داده و رانندگان محترم فقط ملزم به پرداخت 9 درصد باقی مانده می باشند. رانندگان محترم می توانند جهت خرید کامیون و کشنده اسکانیا به نمایندگی های مجاز شرکت  مراجعه نمایند و از شرایط فروش اقساطی کامیون و طرح تعویض کامیون فرسوده بهره مند گردند.

جهت اطلاع از لیست قیمت و خرید اقساطی کامیون و شرایط طرح تعویض کامیون با مشاوران سایت تراکس در ارتباط باشید.

Tags

مطالب مشابه

Back to top button
Close
Close