بلاگکشندهمقالات

اسکانیا یا ولوو

 اسکانیا یا ولوو

ولوو شرکت صنایع سنگین سوئدی است که سازنده ی خودروهای سنگین و قطعات مربوط به آن می باشد. شرکت ولوو در سال 1927  به عنوان یک شرکت خوردروسازی، در شهر گوتنبرگ سوئد آغاز به کار کرد. هدف از تاسیس این شرکت، ساخت خودروهایی بود که در مقابل سرمای هوای سوئد مقاومت داشته باشد و در مقابل جاده های یخ زده و ناهموار این کشور بهینه شده باشد.

شرکت اسکانیا در سال 1900 به عنوان یک شرکت دوچرخه سازی توسط گوستاو اریکسون در شهر صنعتی مالمو تاسیس شد.این شرکت به تدریج تغییر جهت داد و به سمت تولید خودرو و کامیون رفت تا اینکه در سال 1911 با شرکت وابیس (Vabis) ادغام شد و شرکت اسکانیا-وابیس را پدید آورد. اسکانیا-وابیس به زودی به سمت تولید اتوبوس ۲۴ نفره دماغ‌دار با تایر بسیار نازک، پیش رفت. کار بعدی شرکت، تولید کامیون‌های آتش‌نشانی با ۶۰ اسب بخار و سرعت ۴۰ کیلومتر در ساعت بود. اولین پیشرانه ۸ سیلندر شرکت اسکانیا در سال ۱۹۱۶ تولید شد که از الکل یا بنزین تغذیه می‌کرد. اما در اوایل سال‌های دهه ۱۹۲۰ سیاست شرکت، تمرکز بر تولید کامیون و اتوبوس بود.درسال ۱۹۴۰ شرکت اسکانیا تغییرات مدیریتی وسیعی داشت که باعث شد شرکت با تغییر بسیاریبه لحاظ راهکارها و برنامه ها داشته باشد که در نتیجه آن محصولات مدرن تر ومطلوب تری به بازار عرضه شد و به این ترتیب اسکانیا توانست رتبه محبوبیت خود را در بازار وسایل حمل ونقل افزایش دهد.

امروزه کامیون‌ها و اتوبوس‌های اسکانیا بازارهای وسیعی در کشورهای مختلف جهان دارند. در حال حاضر فولوکس واگن با در اختیار داشتن ۷۰٫۹۴٪ درصد از سهام اسکانیا، بزرگترین سهام دار آن به‌شمار می‌آید.

اسکانیا هیچ زمان در ساخت کابین های جادار موفق نبوده و یخچال آن نیز از این قاعده  مستثنی نیست. کابین این مدل در گروه کشنده های اروپایی کوچک ترین است. در مقابل اسکانیا به لحاظ کیفیت ساخت کابین در جایگاه بالاتری نسبت به ولوو قرار می گیرد.

ولوو بدون شک دارنده بیش ترین فضای بار در بین رقبا است. همچنین طراحی کابین و مکان نشستن راننده به گونه ای است که به راننده دید بسیار خوبی از جاده می دهد. یکی از دلایل این دید خوب، آینه های بسیار جمع و جور ولوو است و باید گفت که تقریبا نقطه کوری وجود ندارد.

اسکانیا با داشتن پیشرانه ها خورجینی 8 سیلندر خود بیش از چهل سال که محصولات شرکت را به سلطان جاده ها معروف کرده است.

Tags

مطالب مشابه

Back to top button
Close
Close