شرکت ماموت خودرو

شرکت  ماموت خودرو به عنوان یکی از خوشنام ترین شرکت های وارد کننده خودرو در ایران که از سال 1371شروع به کار کرده  قصد دارد مدل هایی خودرو سواری از شرکت فولکس واگن وارد بازارایران کند که  زنگ خطری برای خودروهای چینی محسوب می شود. این شرکت خودروسازی حتی در سال های تحریم فعالیت خود را ادامه  داده است. حال این شرکت در توافق نامه ای با شرکت سوئدی اسکانیا در نظر دارد یک شرکت تحقیقاتی برای ساخت خودروهایی متناسب با شرایط آب وهوایی ایران تاسیس کند. همچنین ایجاد یک محصول مشترک برای نوسازی ناوگان خودروهای سنگین از دیگر اهداف این توافق‌نامه است زیرا یکی از بزرگ‌ترین مشکلات کشور ما، فرسودگی کشنده‌ها است که ماموت و اسکانیا می‌خواهند نقش اساسی در این نوسازی ناوگان داشته است.

خودروهای سواری

با توجه به دامنه ارزان خودروهای داخلی و دامنه گران قیمت خودروهای وارداتی خارجی، شرکت ماموت خودرو در نظر دارد که وارد توافق نامه ای برای ورود خودروهای سواری با قیمت متوسط نسبت به بازار خودروهای سواری امروز شود. کمپانی ماموت خودرو قصد مونتاژ خودروهای روز اروپا درایران را ندارد بلکه قرار بر این است که خودروهایی که در بازار جهانی با نام Economy یا اقتصادی معروف هستند در ایران مونتاژ کند.

طبق قرارداد شرکت ماموت خودرو با فولکس واگن آلمان، خودروهایی در ایران مونتاژ می شوند. این دسته از خودروها از نظر فناوری و سطح ایمنی در جایگاه مورد تاییدی قرار دارند. فقط به خاطر پیچیدگی کمتر نسبت به نسخه های دیگر، قیمت تمام شده پایین تری را دارند و به تبع، بیشتر به درد بازارهای در حال توسعه می خورند.

کشنده ها و کامیون های ماموت خودرو

شرکت ماموت خودرو به عنوان تنها نماینده ی انحصاری شرکت سوئدی اسکانیا، همواره به عنوان وارد کننده وتولید کننده محصولات اسکانیا فعالیت داشته است. این شرکت با عقد قرار با شرکت های کامیون سازی معروف جهان همانند اسکانیا و ولوو نقش اساسی در نوسازی حمل ونقل جاده ای ایران شده است.